חזרה

שטראוס מודיעה על שינוי במערך ייצור אבקת הקפה נמס בישראל

מתוך חדשות ומדיה ,קפה, ישראל ,שטראוס קפה
18/11/13

תשתמש  באתרים המשמשים את חברת הקפה הבינ"ל שלה ותסיים פעילות באתר ייצור המצוי בלב שכונת מגורים בצפת אף עובד לא יפוטר – המוצר נותר זהה

 

חברת שטראוס מודיעה היום על שינוי במערך ייצור הקפה נמס בישראל. לאור הימצאותו של האתר המייצר את אבקת הקפה נמס בלב שכונת מגורים גדולה בעיר צפת, ומאחר ופעילות תעשייתית הינה, מעצם טיבה, בעלת פוטנציאל לייצור מפגעים תברואתיים, סביבתיים ובטיחותיים, חברת שטראוס נאלצת להעתיק את תהליך יצור אבקת הקפה לשני אתרים המשמשים את חברת שטראוס קפה הבינ"ל. התהליך ייקח מספר חודשים .איש מעובדי אתר הייצור (50 במספר) בצפת לא יפוטר. האתר הנוסף של חברת הקפה בצפת, שהוקם בשנים האחרונות, ימשיך לפעול בעיר ופעילותו תורחב כחלק מיוזמות החברה במטרה ליצור המשכיות תעסוקתית לעובדי אתר היצור שנסגר.

 

שטראוס צפויה לסיים בחודשים הקרובים את תהליך היצור של אבקת הקפה נמס באתר המשמש את החברה קרוב ל-60 שנים. בששת העשורים בהם קיים האתר התפתחו סביבו שכונות מגורים מה שהפך אותו לאתר התעשייתי היחיד בעיר הקיים בסמיכות לבתים, לבית ספר ולגני ילדים. במהלך השנים שטראוס עשתה כל מאמץ והשקיעה עשרות מיליוני ₪ בפעולות לצמצום פוטנציאל ייצור המפגעים הסביבתיים אולם התשתיות הקיימות באתר הוותיק אינן מאפשרות המשך התהליך בתנאים שמצמצמים את אותו הפוטנציאל לייצור מפגעים. יש לציין שב-2012 החלו תהליכים בוועדות התכנון המקומיות במטרה להסב את שטח האתר לאזור למגורים ולמסחר.

בשל מצבו של האתר, הקשיים שמייצר לתושבי השכונה וחוסר התאמתו לתכניות המתאר, שטראוס בחנה מגוון חלופות שונות בכל הקשור לאתר – ובכלל זאת הקמתו של אתר חדש באזור ובחינת אתרי ייצור חלופיים במסגרת חברת הקפה  הבינ"ל של שטראוס –  מתוך מטרה ברורה לשמור על המוצר ואיכותו ובמקביל להמשיך ולקיים ערכים מרכזיים בקבוצת שטראוס ובהם דאגה לעובדים והשקעה בפריפריה.

לאחר שהובהר שהקמתו של אתר חדש בישראל מחייבת השקעות של כ-300 מיליון ש"ח, הוחלט להפסיק את הליך ייצור אבקת הקפה באתר בצפת ולקיים תהליך זה במסגרת שני אתרים קיימים אחרים המשמשים את שטראוס קפה הבינ"ל. כחברה בינ"ל המתמחה בייצור קפה, לשטראוס היכולת לפתח יכולת ולייצר מוצר זהה גם באתר ייצור בחו"ל, דבר שהושלם, נבדק על ידי טכנולוגים ועבר מבחני טעימה מקיפים  בקרב הצרכנים בהצלחה.

בשל הרצון לשמור על ערכי שטראוס – על אף סגירת האתר בעוד מספר חודשים – איש מעובדי האתר לא יפוטר.  שטראוס הכינה תכנית מיוחדת המאפשרת את העסקתם של כלל העובדים במסגרת שטראוס וזאת באמצעות הרחבה של פעילות האתר הנוסף של שטראוס בצפת, העברת קו יצור נוסף לצפת  וקליטה באתרי שטראוס הנוספים באזור. בתקופה הקרובה יוצגו הפתרונות וההצעות לכל עובד ועובד – והנ"ל ייושמו בתיאום מלא איתם. בשטראוס מדגישים כי המהלך בכללותו יצא אל הפועל רק לאחר שהובטחו תנאיהם של עובדי האתר ואפשרויות העסקתם בשטראוס ומשהגענו ליכולת לייצר את אותו המוצר בדיוק.

כלל הפעולות הנוספות הכרוכות בייצור והכנתו של הקפה הנמס ממשיכות להתקיים בישראל, ובכלל זאת חלק נוסף בפעולות הייצור, בקרת האיכות, פעולות האריזה והמחקר והפיתוח. ככלל, לא יוגש לצרכנים מוצר שלא עבר את בדיקת האיכות הקפדנית של אנשי חברת הקפה בישראל. מרכז פעילותה של קפה עלית נשאר בישראל וכך גם המשך פעילותה של חברת שטראוס בעיר צפת- שכאמור ממשיכה להתרחב ולהתבסס.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס