חזרה

אובלה ממשיכה במסע הצמיחה הבינ"ל ונכנסת לאירופה- משיקה את מוצריה בגרמניה

מתוך חדשות ומדיה, ארה''ב, אוסטרליה, מקסיקו, קנדה, גרמניה ,פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים
13/09/17

חברת אובלה, השייכת לזרוע המטבלים והממרחים הבינ"ל של קבוצת שטראוס ותאגיד פפסיקו, מתחילה למכור את מוצרי החומוס שלה במערב אירופה – גרמניה. החברה תמכור חמישה מוצרי חומוס – חומוס קלאסי, חומוס עם עגבניות מיובשות, חומוס עם צנוברים קלויים, חומוס עם שום וחומוס ים תיכוני, כולם באריזות של 175 גרם חומוס.

מכירת המוצרים בגרמניה מתאפשרת לאחר רכישת חברת פלורנטין ע"י אובלה ב-30.06.2016, והתקנת קו ייצור ייעודי לאובלה במפעל הנרכש בהולנד.

שלי שליט, מנכ"לית חברת סברה (אחראית על פעילות אובלה הבינ"ל): "אנו שמחים להמשיך במסע הגלובלי שלנו ולתרגם את אהבתנו לחומוס, כמוצר טעים ,בריא ומחבר, למדינות נוספות. הניסיון המצטבר שלנו, לצד האיכות הבלתי מתפשרת על חומרי הגלם ותהליכי הייצור, הפכו את מוצרי החומוס של סברה ואובלה לנמכרים ביותר ברחבי העולם ואת זרוע המטבלים והממרחים של שטראוס ופפסיקו לשחקנית הגלובלית המשמעותית ביותר".

גדי לסין, מנכ"ל קבוצת שטראוס: "הכניסה למערב אירופה היא עבורנו ציון דרך משמעותי, כחלק מהמסע הגלובלי של הקבוצה בכלל ושל זרוע המטבלים והממרחים בפרט. במהלך השנים, סברה הפכה ליצרנית החומוס הגדולה בעולם והשותפות הייחודית בין פפסיקו ושטראוס מצליחה לייצר ערך של ממש לעשרות מיליוני צרכנים ברחבי העולם. אנו בטוחים שגם במדינות שמכירות את החומוס, החומוס של אובלה יתפוס מקום של כבוד בשולחנות האוכל של צרכנים רבים ויאפשר לנו להמשיך בהתרחבות הגלובלית של החברה".

 

obela

אודות תחום פעילות הממרחים והמטבלים הבינלאומי של קבוצת שטראוס וחברת פפסיקו

בפעילות זו הקבוצה מפתחת, מייצרת, מוכרת, משווקת ומפיצה מטבלים וממרחים באמצעות "סברה" בארה"ב
וקנדה, ובאמצעות חברת אובלה: במקסיקו , באוסטרליה ובניו זילנד. 
פעילות סברה ופעילות אובלה מתבצעות, כל אחת, באמצעות מיזם בשליטה משותפת של הקבוצה ושל חברת פפסיקו.

סברה היא מנהיגת קטגוריית הממרחים והמטבלים המקוררים בארה"ב ומייצרת את החומוס הנמכר ביותר בארה"ב.  למעשה, במהלך עשר השנים האחרונות סברה היוותה מנוע הצמיחה המרכזי של קטגוריית החומוס בארה"ב. החומוס עטור הפרסים של סברה, המיוצר ביותר מתריסר טעמים שונים, נמכר במגוון אפשרויות קמעונאיות בכל רחבי המדינה.

סברה מחזיקה בתקנים המובילים לבטיחות, איכות ייצור ואיכות הסביבה והיא מייצרת סדרה של מוצרים נוספים ובהם גוואקמולי, סלסה ויוגורט יווני.

במפעל החברה בווירג'יניה הוקם "מרכז המצוינות הגלובלי" המהווה מרכז למחקר ופיתוח של מוצרי החברה, ובאמצעותו מקיימת סברה קשרי עבודה עם מוסדות אקדמיים, אגודות חקלאיות, שפים ומרכזים מקומיים. על פי  IRI נתח השוק הכספי של סברה בכלל קטגוריית המצוננים בארה"ב בתום הרבעון ה-2 של שנת 2017 היה 23.8% (מספר 1 בשוק). נתח השוק הכספי של סברה בתחום החומוס בארה"ב עמד על57.4%. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2016 ב- 1.328מיליארד ₪.

אובלה נוסדה בשנת- 2011 וגם היא משותפת לקבוצת שטראוס ולקבוצת פפסיקו.  אובלה נועדה להרחיב את סיפור ההצלחה של סברה במקומות נוספים בעולם ולהפיץ את תרבות החומוס ברחבי הגלובוס. 

אובלה פועלת באוסטרליה ובמקסיקו ובשתי המדינות הללו היא מובילה את קטגוריית החומוס הלאומית נתח שוק של מוצרי אובלה באוסטרליה הוא 38% ונתח השוק של מוצרי אובלה במקסיקו הינו 70%.  

נציין כי הן באוסטרליה והן במקסיקו נרשמה עליה בהיקף המכירות של החברה ברבעון השני של 2017 שהסתכמו ב 31 מלש"ח (המשקפים עלייה של 58.3% ביחס לשנה קודמת) ובמחצית הסתכמו המכירות ב63 מלש"ח לעומת 40 מלש"ח אשתקד (צמיחה של 56.1%). מכירות החברה בשנת  2016 הסתכמו ב-106  מיליון ₪ (עלייה של 29% ביחס לשנה קודמת). 

לפרטים: אסנת גולן – סמנכ"ל תקשורת, דיגיטל וקיימות – 0528288111

גיל מסינג – מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל – 0542525272

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס