חזרה

יום אחריות חברתית בעסקים 2014: שטראוס דורגה "פלטינה פלוס" במדד מעלה לאחריות תאגידית וקיבלה את אות הגיוון ע"ש דב לאוטמן

10/06/14

היום, 10.6.14, מצוין בישראל יום אחריות חברתית בעסקים, אשר הושק השנה לראשונה במטרה להעלות את המודעות לחשיבותה של אחריות חברתית בקרב עסקים ורתימת חברות ועובדיהן לעשייה בתחום זה.

במסגרת יום אחריות חברתית בעסקים, קיבלה קבוצת שטראוס דירוג "פלטינה פלוס" במדד מעלה לאחריות תאגידית, זו השנה ה-9. זהו הדירוג הגבוה ביותר האפשרי במדד, כאשר שטראוס היא חברת המזון והמשקאות היחידה שנכללה בדירוג הפלטינה.

עוד קיבלה שטראוס במסגרת יום זה את אות הגיוון ע"ש דב לאוטמן. האות הוענק השנה לראשונה והוא ניתן לשטראוס כציון לשבח על פעילות הקבוצה לקידום הגיוון בתוך החברה ומחוצה לה. אנו גאים בשטראוס על קבלת האות, כחברה עסקית הפועלת רבות לקידום שילוב אוכלוסיות מגוונת בתוך החברה באמצעות העסקה מגוונת, והן מחוץ לחברה דרך מגוון רחב של מיזמים כגון קטליסט, יסמין, עמותת בעצמי ועוד.

האות ניתן לשטראוס על רקע קיומן של תוכניות רב שנתיות לגיוון כוח העבודה בקבוצה בכל העולם; על תוכניות ספציפיות לקידום נשים כולל יעד של 50% נשים בדרגי הניהול; על המחויבות לקידום עסקים בבעלות נשים גם בפעילויות הרכש; ועל יסוד מיזם קטליסט וכן תמיכה בארגונים לקידום עסקים קטנים בבעלות נשים.

דירוג מעלה מדרג עסקים בישראל על פי רמת ניהול אחריות תאגידית בפירמה ובו משתתפות 77 חברות במשק. דירוג זה מאפשר לחברות המובילות במשק לבחון ולדרג את ביצועיהן בתחום האחריות ולהיכלל בדירוג מעלה ובמדד מעלה בבורסה לניירות ערך.

הדירוג מתבסס על קריטריונים מפורטים בשישה תחומים מרכזיים של אחריות תאגידית, אשר באמצעותם ניתן להשפיע לטובה על החברה והסביבה: עובדים, גיוון כוח העבודה, אחריות ברכש, תרומה לקהילה, אחריות לסביבה ושקיפות.

האחריות התאגידית הפכה כבר מזמן לחלק אינטגרלי מהפעילות העסקית ומהתרבות הארגונית בשטראוס, כאשר שמנו לנו למטרה להוביל בתחום ופעלנו גם השנה לשיפור ביצועינו בנושאי הליבה המרכזיים עליהם אנו משפיעים במסגרת פעילותנו העסקית, החברתית, הכלכלית והסביבתית.

אתם מוזמנים לצפות בסרטון ולהיחשף לחלק מהפעילות שלנו לקידום הגיוון בחברה ומחוצה לה.

לצפייה הקליקו כאן>

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס