חזרה

ברוכים הבאים!

בשנת 2012 השתדלנו להקשיב יותר, לערב יותר את האנשים, לתת יותר, לחדש יותר ולשפר יותר @StraussGroup #responsibility

ברוכים הבאים לדוח הקיימות השישי שלנו! מטרתנו הינה לדבר ישירות אליכם, מחזיקי העניין שלנו, ולשתף אתכם בפעולותינו שחלקן נעשו בעקבות משוב שקיבלנו מכם במשך השנה החולפת. אתם הנכם צרכנים, לקוחות, עובדים, שותפים עסקיים, ספקים, בעלי מניות, שכנים, רגולטורים, אנשי אקדמיה, פעילים חברתיים וסביבתיים, כולכם אנשים שרוצים לחיות טוב, היום ובעתיד.

ייתכן שאתם מייצגים יותר מאחת מהקבוצות הללו, או שאתם קשורים לאנשים ששייכים אליהן. ייתכן שאתם צעירים או מבוגרים, חיים בחצי הכדור המערבי של העולם שלנו, או בצפון, בדרום או במזרח. ייתכן שאתם פעילים פיזית ובכושר טוב, או שאתם מתמודדים עם בעיות בריאות מאתגרות. אולי עוד לא נולדתם, ואתם חלק מאותם 3 מיליארד אזרחים חדשים, פחות או יותר, שיצטרפו לקהילה הגלובלית שלנו ב-25 השנים הבאות.

מה שמחבר בין כל אחד מכם לבין קבוצת שטראוס היא העובדה, שכולנו שייכים לאותה מערכת אקולוגית, וגורלנו המשותף נקבע על ידי האופן בו כל אחד מאתנו מתנהג, מקיים מערכות יחסים עם אחרים, מייצר, צורך, משתף ודואג לשני ולסביבה הטבעית שלנו. בדוח זה אנחנו מבקשים להתייחס לנושאים החשובים ביותר שניצבים מולכם ביחס לעסקים שלנו, ולדרכים בהן אנחנו מגיבים לציפיותיכם מאתנו, כחברת מזון ומשקאות גלובלית. אנחנו משתדלים לעשות את זה בשקיפות ובאמינות ומנקודת המבט של קיימות העסקים שלנו. תובנותינו מבוססות על מה שאתם מספרים לנו, והשתדלנו להקשיב ולהבין, ולהגיב בהתאם.

שנת 2012 הייתה עוד שנה אינטנסיבית. אי-השקט הכלכלי נמשך, עם מיתון באירופה ואתגרים תחרותיים שמציבים השווקים המתעוררים. בהיבט הסביבתי, התרחשו אסונות טבע שהיו הרסניים לעבור קהילות רבות בעולם וטרפו את הקלפים מבחינת סדרי עדיפויות; פוליטית, הדמוקרטיה נתונה בסיכון מצד ממשלות קיצוניות ותשתיות חלשות; חברתית, אנו ממשיכים לראות אי-שוויון עצום, וכן בעיות גלובליות של עוני, בריאות, חינוך, פגיעה בזכויות אדם וביטחון פנים. מומחים טוענים שאנו בדרך לאסון אקולוגי אם לא נצליח לרסן את הנטיות הצרכנית שלנו, לקחת אחריות על תופעות הלוואי הכלכליות, החברתיות והסביבתיות ולקבל את העובדה שמה שאנו מבזבזים הורס את מה שיש לנו.

אלה אם כן הסיכונים והאתגרים אשר מהווים את הרקע להתנהלות העסקית שלנו בשטראוס. ואתם נמצאים בתווך, בתוך כל אלה. איך נמשיך לשפר את איכות חייכם, ליצור ערך עבור כולכם, תוך ניהול עסקים, שהם מונעים על ידי אחריות ומחויבים לה? איך נמשיך להשתפר כל העת כדי לשרת אתכם, מחזיקי העניין שלנו? איך נוכל לשתף פעולה בינינו כדי ליצור עתיד משותף ובר קיימא?

ב-2012 השתדלנו להקשיב יותר, לערב יותר, לתת יותר, לחדש יותר, ולשפר יותר. הגדלנו את המכירות הגלובליות שלנו ב-6.3% והן הסתכמו בלמעלה מ-2 מיליארד דולר. הקמנו שותפויות חדשות, עם וירג'ין, למשל, כדי לספק מים טהורים ללקוחות באנגליה, ועם שותפנו פפסיקו, הקמנו מפעל חדש כדי להביא את החומוס למקסיקו. בתחילת 2013 הכרזנו על פתיחת "מרכז מצוינות" גלובלי, מתקן מחקר ופיתוח ראשון מסוגו, שנועד לקדם ולשפר את היכולות המחקריות ולשפר את מוצרי הממרחים והמטבלים של סברה בכל היבטי הייצור וההפצה, החל מחקלאות, תזונה ומדע המזון וכלה בהנדסה, אריזה ואספקת מוצרים. הבאנו לכם מוצרים חדשים, כולל מזונות פונקציונאליים שתורמים לסגנון חיים בריא, והמשכנו לשפר את הרכבם התזונתי של מוצרים קיימים. אימצנו טכנולוגיות יעילות מבחינה אקולוגית, שיפרנו את השפעותינו הסביבתיות, פיתחנו דרכי עבודה חקלאיות משופרות בשיתוף עם מגדלי הפירות והירקות שלנו, והמשכנו להשקיע בעובדים ובספקים בשרשרת האספקה כדי להבטיח שיאמצו עקרונות של עסקים אחראיים. השקענו קרוב ל-3 מיליון דולר בתמיכה בקהילות בתוכן אנחנו פועלים, והמשכנו להטמיע את תכנית האתיקה שלנו בקרב כל עובדינו ומנהלינו כדי שנמשיך להיות נאמנים לייעוד ולערכים שלנו. כל אלה מסייעים לנו להיות חברה טובה יותר, חזקה יותר וסתגלנית יותר.

אנחנו מודים לכם על התעניינותכם בדוח זה. אנא עזרו לנו לשרת אתכם טוב יותר ושלחו לנו את דעותיכם עליו. אנו נקשיב.

עפרה שטראוס                           גדי לסין                          מייק אבנר

יו"ר                                           נשיא ומנכ"ל                   יועץ משפטי ראשי

                                                                                  וממונה על אחריות תאגידית