חזרה

למה חשוב לשתות מים גם בחורף?

ככל שמזג האוויר הולך ומתקרר, אנחנו נוטים לתור אחר כל מה שרק יכול לחמם אותנו מבפנים ומבחוץ. בואו נודה, שבתוך רשימת "המחממים הרשמיים של החורף", כוס מרעננת מלאה במים לא ממש נכנסת ככלי עזר להתמודדות שלנו בימים הקרירים.

מזון חם בחורף

 

אבל כדי שלא ניתן לאינטואיציה להטעות אותנו, ריכזתי עבורכם את הסיבות החשובות ביותר לשתיית מים בחורף – שהיא חשובה לא פחות משתיית מים בקיץ.

ככל שהטמפרטורה בחוץ הולכת ויורדת, אנחנו מוצאים את עצמנו בקרבת תנור או מזגן, מכוסים בשכבות של בגדים. הסביבה המלאכותית החמה שאנו מייצרים יכולה לגרום להתייבשות הגוף והעור שלנו. שתיית 8 כוסות מים ביום מסייעת לגוף שלנו לשמור על מאזן הנוזלים הרצוי ואפילו עוזרת לנו לשמור על רעננות העור.

מים מהווים שני שלישים ממשקל גופנו, ואנחנו משתמשים במשאב זה של הגוף במגוון רחב של הפעילויות שאנחנו מבצעים – אכילה, נשימה, הליכה ועוד. יחד עם הפעילות הגופנית שאנחנו ממשיכים בה גם בחורף, למרות שהיא מצומצמת יותר מאשר בקיץ, יש חשיבות גדולה מאוד להקפיד על צריכה מספקת של מים גם בעונה זו, ממש כמו שאנו מקפידים לעשות גם בימים חמים יותר.

לרוב, במהלך החורף יש נטייה להתנחם במגוון מזונות שהם לעיתים עתירי קלוריות. ככל שמאזן המזונות ה"מנחמים "בתפריט שלנו עולה, מזונות אלו, מעבר לשוקולד ודומיהם, כוללים בין היתר שתייה של מרובה יותר של משקאות חמים, כמו קפה ותה.

בהקשר זה כדאי לזכור שהמתקת המשקאות החמים עם סוכר מעלה לא במעט את צריכת הקלוריות היומית ולעיתים אנחנו לא מתייחסים אליהם כאל "אוכל" אלא כ"שתייה", אבל הם יכולים להיות מקור נכבד לקלוריות חורפיות שמתווספות אלינו לצד מזונות מנחמים רבים נוספים והפחתת הפעילות הגופנית. יש לציין כי הכללתם כ"שתייה" גורמת לעיתים להפחתת השתייה של מקורות נטולי קלוריות כמו מים.

שתיית מים

 

לסיכום, אל תתנו למזג האוויר הקריר להטעות אתכם – ואל תוותרו על שתיית מים. מים הם מרכיב עיקרי שתומך בתפקוד הגופני שלנו ומסייע לתחושת רעננות וחיוניות בכל ימות השנה.

אז שיהיה לכם לרוויה וחורף נעים!

עמלי

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס