חזרה

הקצה בר-הקיימא של הטכנולוגיה

 

לפני שנים התחלתי לקחת הביתה את הקניות השבועיות בשקיות רב פעמיות. ואז, לפני 4 שנים עברתי לבית חדש, שינוי משמעותי בחיים – מעבר מהעיר לכפר. אחרי שנה קניתי קומפוסטר, אחריו נכנסו הביתה ארגזים להפרדת קרטונים ובקבוקים, וגם פח נפרד לפסולת אורגנית. אף פעם לא "חיבקתי עץ", אבל דבר מוביל לדבר, והתחלתי לקנות קניות שבועיות בחסר – לא "כדי שיספיק" אלא כדי שלא לזרוק.

פח נפרד לפסולת אורגנית

לפני כשנתיים הצטרפתי לשטראוס, ומתוך קבוצת האסטרטגיה של תומר הרפז קם לו פרויקט אלפא-שטראוס, כחלק מהמאמץ להביא לשטראוס חדשנות טכנולוגית פורצת דרך. כאילו משום מקום, בין יזם לממציא וטכנולוגיה מדהימה חדשה, פנתה דניאלה פרוסקי שיאון, מנהלת אחריות תאגידית, אל דגן אשל מנהל אלפא-שטראוס ואליי, והציעה שנציג את המיזם ביום האחריות התאגידית. האמת, לא הבנתי מה בדיוק היא רוצה ממני, באיזו זווית זה בכלל מתחבר?

אבל אז התבוננתי באסטרטגיה שלנו שעוסקת במעבר מ-volume ל-value; ברצון להיות יעילים יותר, להציע מוצרים בריאים ומזינים יותר, להעצים ולייעל שימוש במים, להקטין פחתים וצריכת אנרגיה בייצור, ועוד ועוד ועוד…

להעצים ולייעל שימוש במים

ובאותו רגע של קסם פתאום הכול התחבר: יצירת הערך לצרכן, היעילות, האיכות והטכנולוגיה – כולם מביאים בסופו של דבר להקטנת ההשפעה שלנו על הסביבה, והופכים אותנו לחברה שתורמת בכל עשייתה גם לקיימות. עבורי, זה היה רגע מאד משמח. היום, אני יודע ומרגיש שיש משהו מספק בידיעה שאתה עובד בארגון שעובד בקיימות, אפילו יותר ממה שהייתי חושב לו היו שואלים אותי לפני עשור. ומבחינתי, לעשות את זה דרך טכנולוגיה, מה שאני באמת אוהב, זו כבר זכות.

חברה שתורמת בכל עשייתה גם לקיימות

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס