חזרה

מתחילים מאלפא

שלום לכולם,

אני דגן אשל, מנהל החדשנות בשטראוס ישראל וקבוצת שטראוס. בפוסט זה אספר לכם על פרויקט חדשני שהקמנו בתחום המשלב טכנולוגיות מתקדמות בעולם המזון (FoodTech), המכונה "פרויקט אלפא".

כצרכני מזון, אפשר להניח שכולנו חולקים כמה רצונות משותפים. כולנו רוצים מזון טעים ומענג, ובאותה עת בריא, אם אפשר ידידותי לסביבה, וכמובן, לצמצם עלויות.

פרויקט אלפא

 

טכנולוגיה – כלי לשיפור מתמיד

ישנו מושג אחד ששימוש מושכל בו יכול לתת מענה לרצונותינו, והוא FoodTech. כולנו אמנם אוכלים מזון ונהנים ממנו, אבל לא לכולנו יש מושג כמה ניתן לשפר את איכות המזון ולייעל את תהליך הייצור שלו באמצעות טכנולוגיה. טכנולוגיות חדשות יכולות לסייע ביצירת מוצרים בריאים ואיכותיים יותר, בעלי טעמים, מרקמים ותכונות משופרות, לאפשר ייצור סדיר, יעיל ובטוח של מוצרי מזון, ואף למזער את הפגיעה בסביבה.

טכנולוגיה – כלי לשיפור מתמיד

 

למה חשוב לפתח טכנולוגיות מתקדמות?

אם כן, FoodTech הן אותן טכנולוגיות שיש להן יישומים הקשורים למזון, לאורך כל שרשרת הערך שלו – משלב גידול חומרי הגלם החקלאיים, דרך שלבי העיבוד השונים ועד לשלב האריזה. חברות שישכילו להטמיע טכנולוגיות חדשות ומתקדמות כאלו, יוכלו, כאמור, ליצר מוצרים בעלי ערך משופר לצרכן, ויקנו לעצמן יתרון תחרותי.

ואכן, כולם מחפשים טכנולוגיה טובה יותר. לא בכדי חברות הענק הבינלאומיות מחזיקות מרכזי מחקר מפוארים ומאות מדענים, וחברות קטנות יותר קונות טכנולוגיות מספקים.

למה חשוב לפתח טכנולוגיות מתקדמות?

 

ישראל כמעצמת FoodTech פוטנציאלית

כשחשבנו בשטראוס מאיפה נוכל להשיג טכנולוגיות טובות יותר, נזכרנו שאנחנו חיים באחת המדינות החדשניות ביותר בעולם, מדינה שתמיד נתנה מענה לאתגריה דרך טכנולוגיה, שידעה להסב תעשיות ביטחוניות מפוארות לתעשיית הייטק מצליחה, וממעצמת חקלאות הפכה גם למעצמת ביומד.

הבנו שיש למדינת ישראל פוטנציאל ברור להפוך למעצמת FoodTech. על מנת להפוך את החזון למציאות, הקמנו את מיזם  Alpha Strauss. בכך, לקחנו על עצמנו להקים את קהילת ה-FoodTech הישראלית, מתוך הבנה שדרוש גורם תעשייתי גדול שיחבר את שלל מוסדות המחקר, החוקרים הממציאים והיזמים, אל השוק – שיעזור להם להבין את המגמות הצרכניות, ואת אתגרי התעשייה וכן יאפשר להם להשתמש בנכסיו (מעבדות, טכנולוגים, קווי יצור, וכו'), כאתר לניסוי הטכנולוגיות החדשות בדרך להפיכתן למוצרים.

ישראל כמעצמת FoodTech פוטנציאלית

 

תרומה הדדית

היום, לאחר יותר משנה של עבודה מתחת לרדאר, אנחנו מתחילים ליהנות מהפירות- מספר ואיכות הטכנולוגיות שראינו מדהים, היכולת שלנו לתקשר במהירות עם אנשים שדוברים את שפתנו וחולקים אתנו תרבות משותפת, וגם נמצאים במרחק קילומטרים ספורים מאתנו, טובה הרבה יותר מאשר של חברות שנמצאות מעבר לים. מעבר לכך, אנחנו מרגישים שבאמצעות שיתוף הפעולה שלנו עם היזמים,  אנחנו תורמים להם לא פחות משהם תורמים לנו חזרה, ושהעבודה המשותפת תוביל לפריחת תחום טכנולוגיות המזון בישראל.

ברור לנו שעל מנת לקדם את הנושא דרושים זמן ומשאבים נוספים. לכן הגדרנו את יוזמת אלפא כמהלך אסטרטגי ארוך טווח של קבוצת שטראוס, שמנוהל ממטה הקבוצה חובת ההוכחה עדיין מוטלת עלינו, אבל הודות לפרויקט החדש, אנחנו מאמינים שהרגע בו טכנולוגיות מזון פורצות דרך שמקורן בישראל יופיעו בתוך מוצרים במדפי הרשתות, כבר אינו רחוק, ומופע כזה – כך אנו מקווים – לא יהיה חד פעמי ולא יהיה רק בישראל.

אשמח לשתף אתכם בהתקדמות הפרויקט ולעדכן אתכם בהתפתחויות בפוסטים הבאים.

 

פורסם לראשונה בבלוג שטראוס

 

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס