חזרה

יום האחריות החברתית הגלובלי של קבוצת שטראוס

מדי שנה מתקיים בקבוצת שטראוס יום אחריות חברתית גלובלי, המקיף את כל יחידות הקבוצה ושלוחותיה. יום זה מהווה שיא שנתילאירועי ההתנדבות והפעילות הקהילתית שמתקיימות כדרך קבע ולאורך כל השנה ברחבי הארגון, בישראל ובכל המדינות בהן פועלת שטראוס.

מטרתו של יום זה, הוא לעודד את כל עובדי החברה, בארץ ובעולם להתערות ולתרום לקהילה שמסביב להם ובאותה הזדמנות לחשוף בפני העובדים את היתרונות שבהתנדבות ובהענקה לזולת.

 

יום זה הוא גם הצהרת כוונות, וגם מעשה אמיתי, שמחזק את הקשר הזה ומעצים בתוכנו את הנתינה.

ביום זה אנחנו  חווים באמת את הקהילות ואת האנשים ולומדים להכיר את המקומות שבהם הם זקוקים לסיוע ולתמיכה. ביום זה אנחנו נותנים ערך מוסף – רגשי ומעשי, מעבר למוצרים שאנו מציעים לצרכנים.

 

יום האחריות החברתית 2011

השנה, ייערך יום האחריות החברתית בסימן "לוקחים אחריות על הדברים הבסיסיים". המסר שבחרנו השנה להוביל את הפעילות ההתנדבותית שלנו נעשה בשיתוף ובהצעת המובילים החברתיים בשטראוס ונולד מתוך תחושת האחריות שלנו כארגון ורצוננו לתת מענה לצרכים חברתיים בסיסיים של הקהילות שסובבות אותנו. הוא מביא לידי ביטוי את המתרחש כיום בישראל ובעולם – התפתחות המחאות החברתיות-כלכליות,  המצביעות על יוקר המחייה וקשיים של שכבות רבות בציבור להתקיים בכבוד. 

 

הפעילויות שנקיים השנה נבחרו בתהליך מקיף של איתור צרכים חברתיים, במקומות הסמוכים למרכזי הפעילות של שטראוס ומתוך דיאלוג עם עמותות ושותפים קהילתיים. פעילויות רבות יתקיימו בשיתוף עם השותפים הקהילתיים הקבועים של היחידות השונות, איתם הן עומדות בקשר לכל אורך השנה. ביחידות אחרות, נקיים מגוון רחב של פעילויות התורמות למילוי צרכים בסיסיים של אוכלוסיות מגוונת.

כל יחידה, כולל מטה הקבוצה, מפעלים, משרדים, מרכזים לוגיסטיים בארץ ובעולם, שטראוס ישראל, שטראוס מים, קפה, סברה ומקס ברנר יוציאו את עובדיהם למספר שעות התנדבות באותו היום, ויממנו את העלויות הנגזרות מכך. יש לציין שלמטרה זו התחייבה גם הנהלת הקבוצה ומנהלים בכירים פינו את סדר יומם העמוס כדי לצאת ביחד עם העובדים אל פעילויות היום כולו.

 

העובדה שאנחנו מציינים את היום הזה באופן גלובלי, מדגישה באופן מיוחד את ההשפעה הנרחבת והאמיתית שיש לנו כקבוצה על חייהם של אנשים וקהילות בכל העולם ועל החיבור האמיתי שיש לנו למה שקורה סביבנו בעולם.

 

כמובן שהיום הזה הוא נקודת שיא למכלול העשייה, ההתנדבות והפעילות הקהילתית שמתקיימות בכל רחבי הארגון, בכל העולם, לאורך השנה. אנו גאים בכך שכארגון, אנו יכולים לתרום לקהילה, לטעום את טעם הנתינה ולקבל בחזרה כל כך הרבה סיפוק ותחושת עשייה.

 

הפעילויות הנבחרות

בחרנו השנה להתנדב במקומות אותם ציינו השותפים החברתיים שלנו כמקומות בעלי הצורך הרב ביותר. העובדים והמנהלים ייקחו חלק בפעילויות כמו אריזת סלי מזון וחלוקתם לנזקקים, שיקום ושיפור פניהם של מוסדות חינוך, מועדוניות ילדים, גני ילדים ומתנ"סים, פעילויות העשרה וחוויה, פעילויות סביבתיות, פעילויות עם קשישים, איסוף בגדים ותרומתם לנזקקים, ועוד.

 

אנו מקווים כי יום האחריות החברתית הגלובלי, יעצים את ההשפעה הן על הקהילה והן על העובדים, יהווה אימפקט משמעותי בתרומת החברה לקהילות שסביבה, יעלה את מוראל חברי הקהילה ואת מוראל העובדים, ויתן תנופה חזקה לחיבור בין כל אלה.

 

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס