חזרה

תזונה נבונה לכבוד יום הילדים הבינלאומי

 

תחילתה של שנת לימודים חדשה הינה הזדמנות נהדרת להקדיש את הפוסט הראשון שלי לעולם התזונתי של ה"אנשים הקטנים" שלנו שהתחילו את הגן/בית הספר ונכנסים לסדר יום חדש, גם תזונתי. לפני שאנחנו קופצים לסדר את הכריך (על כך בפוסט הבא), כדאי ש"נסדר" מחדש את המקרר ואת ארונות המטבח.

כידוע כיום, הארוחות שהיו נהוגות להיערך בישיבה ליד שולחן האוכל הולכות ומתמעטות, ואת מקומן תופסות "ארוחות חטף" או יותר נכון "ארוחות חטיף". בטח שמתם לב כמה פעמים המקרר נפתח ובכל פעם הילד מלקט ממנו משהו אחר. פעם מעדן, פעם שוקו, פעם חטיף… לכן, יש לייחס חשיבות רבה לאופן סידור המקרר ולתכולתו.

סידור המקרר מחדש

ראשית נטפל בירקות ובפירות שהם בבחינת המזונות ש"אם אתה לא שם… אתה לא קיים". לכן אני מתייחסת אליהם כבובות בחלון ראווה. צריך להציגם בקדמת המקרר, בגובה העיניים של הילדים, פתוחים וגלויים לעיני כל ולא סגורים וחבויים במגירת הירקות. מומלץ לשטוף בכל פעם מגוון של ירקות ופירות, לנגב (היטב!) ולהניח בקערות שקופות על מדף בולט, כך כשהם יהיו הדבר הראשון שהילד יראה מול עיניו כשהוא יפתח את המקרר,מגוון הירקות החתוכים השטופים שלנו יכולים לסייע לנו בעניין.

אל תשכחו שכשילד חוזר לאחר יום לימודים הוא בדרך כלל רעב ובעיקר צמא. החזרה הביתה היא הזדמנות טובה לשלוף מהמקרר את קערות הירקות והפרי ולהניח אותם במקום נגיש, למשל, על השולחן בסלון יחד עם קנקן המים לצידם.

גם חשוב שמוצרי החלב יהיו נגישים לילדים, כשההמלצה היא לצרוך לפחות 3 מוצרי חלב ביום. מוצרי החלב עשירים במגוון רכיבים תזונתיים שידועים בתרומתם לגדילה ולהתפתחות של הילדים. הם מכילים חלבונים מהחי, בעלי הרכב ייחודי של אבני בניין, הדרושים לבניית הרקמות והשרירים שגדלים ומתפתחים בקצב מואץ בגיל הילדות והבגרות. מוצרי חלב הינם מקור נהדר של סידן, ווִיטמין D (המסייע לסידן להיקלט היטב בעצם) וּויטמינים נוספים, שכולם יחדיו מסייעים לבניית עצמות חזקות וגמישות בגיל הילדות והבגרות. מוצרי חלב חשובים לא פחות הם היוגורטים הפרוביוטיים, המכילים חיידקים ידידותיים, הידועים בתרומתם להגנה הטבעית של הגוף ולבריאות מערכת העיכול של ילדים.

על קיטניות והמקרר הישראלי

מדף החומוס והסלטים הארוזים – הוא אחד המדפים המאפיינים ביותר את המקרר הישראלי. לשמחתנו, סלט החומוס מאפשר לנו להעשיר את התפריט של ילדנו בקטניות (עשירות בחלבונים מהצומח) ושמנים המיטיבים עם הבריאות שמצויים בטחינה (בדקו שהיא אכן משומשום מלא) ובשמן הקנולה המוסף לחלק מסלטי החומוס (סדרת חומוס אחלה שלנו עשירה יותר בחומוס וטחינה משומשום מלא, מכילה שמן קנולה ובאופן זה הפחיתה משמעותית את כמות השומן והקלוריות כך שהיום היא מהווה אלטרנטיבה נהדרת לילדים שלנו).

 

לעומת זאת, צריכת הקטניות, בקרב ילדים (בעיקר בישראל, אבל לא רק) מאוד נמוכה. חשוב לזכור את תרומתה של הקטנייה, העשירה בחלבונים מהצומח, בפחמימות מורכבות וסיבים תזונתיים, והיא תורמת לתחושת שובע.

לאחר סידור המקרר הגענו למשימה האמיתית ….- סידור הכריך לגן/לבית הספר. אבל על כך, בחלקו השני של הפוסט ביום חמישי.

שנת לימודים קלה ומהנה

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס