חזרה

ירוק עולה

 

עטיפות החטיפים של מוצרינו, נאספות מחדש, ממוחזרות ואף מעניקות כסף לממחזריםמרגש אותי לקחת חלק במיזם חדש וייחודי, ראשון מסוגו בישראל ובחברת שטראוס, שיש בו תרומה אמיתית בין חברה לסביבה. בימים אלה חטיבת המלוחים מתחילה בפרויקט "טרהסייקל" שממחיש את מהותה של אחריות תאגידית, קהילתית וסביבתית, בו עטיפות החטיפים של מוצרינו, נאספות מחדש, ממוחזרות ואף מעניקות כסף לממחזרים, אשר יכולים לתרום אותו לארגונים ולקבוצות. לא, אין אותיות קטנות. זה מדהים בדיוק כפי שזה נשמע.

חטיבת המלוחים של שטראוס מתחילה החודש (נובמבר 2011) בשיתוף פעולה עם חברת "טרהסייקל " במחזור אריזות החטיפים שנמכרות. איך זה עובד? פשוט מאד: אוספים את האריזות, מורידים מדבקת משלוח מאתר החברה שמאפשר את משלוח האריזות ללא עלות, וצוברים 5 אגורות על כל אריזה שנאספת. את הכסף שנצבר אפשר לתרום לארגונים, קבוצות, עמותות, תנועות נוער ובתי-ספר לכל מטרה.

באופן זה, אנחנו מחברים בין הסביבה לקהילה בשלוש דרכים: הראשונה, בכך שהציבור לוקח אחריות על הסביבה בה הוא חי וממחזר את האריזות שנצברות באשפה ללא מחזור. השנייה, באה לידי ביטוי בכך שאנו תורמים חזרה לקהילה עבור המאמץ הכרוך באיסוף השקיות. הדרך השלישית היא במחויבות שלנו, כחברה מסחרית, לדאוג לסביבה גם לאחר שהמוצרים שלנו עזבו את פסי הייצור.

מחברים בין הסביבה לקהילה

שיתוף הפעולה שנחתם עם טרה-סייקל מאפשר לנו לבחון את ההיענות של הציבור למיזם שכזהשיתוף הפעולה שנחתם עם טרה-סייקל מאפשר לנו לבחון את ההיענות של הציבור למיזם שכזה, ולקוות שההירתמות תוביל להצטרפותן של מחלקות נוספות בחברה (ואף חברות נוספות בארץ) לטובת הנושא. כעת, ניתן למחזר את כל החטיפים המלוחים והפופולאריים שהחברה מייצרת: תפוצ'יפס , צ'יטוס, דוריטוס, ושוש. מבחינתנו, זה לא עוד מיזם זמני, אלא קיימות לאורך זמן, שיש בה מחויבות ממושכת להשקעה בסביבה ובקהילה.

טרה-סייקל מבצעים בעבורנו את איסוף המוצרים, המחזור בפועל וניהול מאזן התשלומים שמועברים כתרומה. תהליך המחזור שהחברה מבצעת כולל מחזור המוצר לחומרי גלם לתעשייה (יריעות פלסטיק, למשל), או Up-Cycling, המיועד לייצור מוצרים ממוחזרים משודרגים, כגון – תיקים, ארנקים, קלמרים וכיו"ב.

עד כה, בעולם, למעלה מ-21 מיליון איש ב-15 מדינות (כולל ישראל החל מנובמבר 2011) לוקחים חלק בפעילות החברה וממחזרים למעלה מ-2.5 מיליארד(!) פריטי אשפה בשנה. בנוסף, מדי שנה, נתרמים 3 מיליון דולר בשם הממחזרים שמעבירים את האשפה דרך החברה.

רבות מהתרומות חוזרות לממחזרים עצמם

רבות מהתרומות חוזרות לממחזרים עצמם, מכיוון שתנועות נוער, בתי ספר, בתי חולים ועמותות – אוספים בעצמם את המוצרים על מנת לצבור את הסכום שהם מייעדים עבור פעילויות ומטרות שלהם. הרוח הספורטיבית והמודעות הסביבתית עולות בהתמדה כשנרתמים לפרויקט שכזה, שמצליח לרגש את כל הנוגעים בדבר.

החיבור בין חטיבת המלוחים למיזם הוא לא מקרי, משתי סיבות.

הסיבה הראשונה, היא הקשר עם חברת פפסיקו, שותפה שווה בחברת המלוחים של שטראוס , אשר פעילה אף היא במיזם בארה"ב, בברזיל ובקנדה.

הסיבה השנייה היא קהל היעד. הניסיון מוכיח שרוב הפעילים במחזור הם דווקא ילדים ובני נוער, שהם גם הקהל המרכזי של החטיפים המלוחים.

אנחנו לא מתיימרים לחנך, אבל אנחנו כן מתחייבים להיות חלק משינוי, שברור שכולנו חייבים לקחת בו חלק ואנו מקווים שהדבר יגרום למודעות גדולה יותר בקרב הצעירים.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס