חזרה

כנס BSR : מגדירים מחדש את המנהיגות העסקית

תחום האחריות התאגידית בארץ נמצא בשלבי התפתחות מתקדמים, אך במדינות רבות, בעיקר במערב, מדובר בתחום שכבר מושרש היטב ואשר ארגונים עסקיים רבים משלבים אותו באופן קבוע בתכניות העבודה שלהם.
אחד הארגונים המרכזיים הפועלים בתחום בארה"ב הוא ארגון BSR (Business for Social Responsibility- עסקים למען אחריות חברתית), ארגון עמיתים שחברות בו מאות מהחברות הגדולות ביותר בארה"ב הנכללות ברשימת ה-FORTUNE 500.
ארגון BSR מהווה רשת גלובלית של ארגונים וחברות מכל הגדלים, שהתחייבו לתחום האחריות החברתית התאגידית ולנושא הקיימות. הארגון שפועל ללא מטרת רווח, מספק לאותם ארגונים  וחברות ייעוץ מקיף בכל הקשור לאחריות תאגידית כמו אסטרטגיה סביבתית, דיאלוג עם מחזיקי עניין, ניהול אחראי של שרשרת האספקה, מעורבות קהילתית ועוד ובמקביל מסייע ביצירת יזמות ושיתופי פעולה במגוון רחב של נושאים חברתיים וסביבתיים.

מדי שנה מקיים ארגון BSR כנס בינלאומי הנחשב לאחד הכנסים החשובים בעולם האחריות התאגידית ומאגד במקום מפגש אחד מגוון מוחות מבריקים: מנהיגים, יזמים, אנשי עסקים מומחים, הוגי דעות פרובוקטיבים ומנחי סדנאות מלהיבים שתפקידם לסייע למבקרי הכנס לעצב מחדש וליישם את מדיניות האחריות התאגידית של הארגון אליו הם משתייכים.

השנה, יערך הכנס תחת הכותרת "מגדירים מנהיגות מחדש", כיון שתפקידם של המנהיגים בעידן העכשוויהשתנה. זהו עידן של מחאות חברתיות-כלכליות גלובליות, של המונים מפגינים ברחובות בדרישה לצדק חברתי, של מנהיגים אשר נעקרים מכסאותיהם בכוח ההמון. עידן זה מציב בפני מנהיגים עסקיים אחריות גדולהואיתה, תפקיד מורכב של הצבת מטרות גדולות, הקשבה לקולות מגוונים, השקעה בפתרונות מערכתיים, הובלת מודלים עסקיים חדשניים ופיתוח מוצרים ושותפויות שאיתם ינווטו אל עתיד שבו כל ארגון יציב את האחריות התאגידית בבסיס פעילותו. מגוון המשימות המורכבות הללו דורשות הרכבת "משקפיים" שונות מאלו שהרכיבו המנהיגים העסקיים עד כה, שינוי פרדיגמות, הסתכלות על המציאות מנקודת מוצא אחרת, ואימוץ תפישות וצורות חשיבה אחרות, ממה שהיה נהוג עד כה. זו מטרת הכנס השנה.

בארגון BSR מבטיחים חווית למידה מיוחדת במינה הן בגלל הסדנאות השונות ובעיקר בגלל שבעת דוברי המפתח במליאה: ארבעה גברים ושלוש נשים, שביניהם זוכה פרס הנובל אל גור, בריאן דאן מנכ"ל בסט ביי העולמית, קארלוס בריטו מנכ"ל חברת המשקאות InBev ועופרה שטראוס, יו"ר חברת שטראוס, המיועדת לנאום ביומו השני של הכנס.
הדוברים יבחנו את השינויים הנדרשים בתחום המנהיגות העסקית, יצביעו על הקשר בין מנהיגות עסקית לאחריות חברתית,יסבירו על יצירתיות עסקית בתקופה של כלכלה גלובלית ועל היות מנהיגי העולם העסקי חלק בלתי נפרד מבעלי האחריות על שגשוג אוכלוסית כדור הארץ ורווחתה.

בנאומה, שכותרתו "מנהיגות אתית – מחשבות על מנהיגות עסקית בעולם משתנה" תדבר עופרה שטראוס על שינויים בינלאומיים דוגמת המשבר הכלכלי, על מחאות חברתיות-כלכליות ברחבי העולם ועל אובדן האמון של הצרכנים בחברות עסקיות. עוד היא תדבר על העולם העסקי המשתנה – על הצורך לבנות מחדש את האמון של הצרכנים, להראות מנהיגות מסוג חדש, ועל תפקידה של שטראוס בתקופה זו. לבסוף, היא תדבר על המנהיגות החדשה: על תפישת ההוגנות העסקית, על היחסים שחברות עסקיות נדרשות לנהל מול מחזיקי העניין שלהן, על כך שחברות נדרשות לפעול מעבר לדרישות החוק ולא רק לעמוד בו, ועל כך שיש לקחת מחויבות ואחריות של 360 מעלות – לא פחות מכך.
הדגש בנאומה של עופרה שטראוס ינתן לעובדה כי אנו חיים בעידן של הקשבה. הקשבה לצרכנים, ללקוחות, לספקים, לעובדים ולתחרות. זוהי הדרך היחידה להבין באמת את הצרכנים והרצונות של מגוון מחזיקי העניין בכל חברה עסקית, זוהי הדרך היחידה בה תוכל אותה חברה להבין כיצד לתכנן את דרכה, כיצד לתכנן את פעילותה ובאילו תחומים עליה לשפר ולהשתפר.

לאתר הארגון ולמידע נוסף: www.bsr.org

 

 

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס