חזרה

"ארוחה מהסרטים" – אתר חדש לילדים חולי סוכרת

 

האתר האינטרנטי נקרא "ארוחה מהסרטים" והוא הופך את המזונות המזינים לשחקנים ואת הילדים לבמאים

 

 

פרופ' אייל שמעוני, סמנכ"ל טכנולוגיה של קבוצת שטראוס: "מהלך מסוג זה מהווה נדבך נוסף ביצירת אקלים שמאפשר לצרכנים לסגל לעצמם אורח חיים בריא".

מדי יעקבזון, מנכ"ל האגודה לסוכרת נעורים: "הכלי שפותח יאפשר לילדים למידה דרך חוויה נעימה ומהנה, ויסייע "להמתיק" את ההקפדה הסיזיפית הנדרשת מהם".

קבוצת שטראוס, באמצעות מכון שטראוס ובשיתוף עם האגודה לסוכרת נעורים ומומחי תזונה,  פיתחה כלי יחודי שיסייע ליישם אורח חיים בריא כבר בגיל הצעיר או כבר בילדות. האתר משלב בין עקרונות התזונה הנכונה לנושא הפחמימות בהתאם למגבלות המוטלות על ילדים עם סוכרת נעורים (סוג 1).  

שנות הגדילה וההתפתחות חשובות להתפתחות הילד ויש להן חשיבות בפיתוח מיומנויות מוטוריות ומיומנויות למידה.  עם זאת, אורח החיים הרגיל לא תמיד מאפשר למשפחות צעירות להרכיב ארוחה על פי עקרונות התזונה הנבונה, לכן החליטו בשטראוס להרים את הכפפה ולפתח ממשק אינטרנטי שיאפשר לילדים חולי סכרת נעורים להרכיב לעצמם ארוחה מזינה בהתאם לטעמם האישי.

 

הקונספט שנבחר הוא "ארוחה מהסרטים" כאשר הילדים נדרשים לבנות ארוחה כמו סרט "עם שחקנים" שהם בעצם מזונות שנבחרו על ידם כדי ליצור ארוחה מאוזנת. איך זה עובד? בשליש מהצלחת הילדים נדרשים לבחור "שחקנים" מזינים העשירים בחלבונים כמו: מוצרי חלב,  ביצים, עוף, דגים, ובשר . בשני שליש הנותרים מניחים מזונות מהצומח העשירים בפחמימות, שמנים טובים מהצומח, קטניות, ירקות ופירות העשירים בסיבים תזונתיים ,ויטמינים ומינרלים ועוד.

"ארוחה מהסרטים" למעשה מאפשרת לילד ל"צלם" הרכב הארוחה המומלץ ומדריכה את הילדים לאכילה לפי עקרונות ת התזונה הנבונה. האתר בנוי כך שגם ילדים בררנים באוכל יוכלו להתחבר לאורח החיים הנבון באווירה תומכת שתיתן להם כלים לטווח הארוך.

 

 

פרופ' איל שמעוני סמנכ"ל טכנולוגיה של קבוצת שטראוס: "קבוצת שטראוס מייחסת חשיבות עצומה לקידום אורח חיים בריא ולשיפור חיי הצרכנים שלנו בישראל ובעולם, בפרט כאשר הדבר נוגע לילדים. העבודה המשותפת עם צוות מומחים ועם האגודה לסוכרת נעורים, בהובלת הדיאטנית הראשית של שטראוס מאפשרת לנו להנגיש לציבור כלי שמיצר ערך רב. מהלך מסוג זה מהווה נדבך נוסף ביצירת אקלים שמאפשר לצרכנים לסגל לעצמם אורח חיים בריא".

 

עמלי מסיקה, דיאטנית ראשית של קבוצת שטראוס: "הושקעה כאן המון חשיבה על מנת לבנות אתר שמותאם לצורת החשיבה של ילדים ויאפשר להם לסגל לעצמם אורח חיים בריא. בחרנו לשים במוקד את הצלחת מכיוון שמדובר באתר הדרכה מוכר שכבר נוסה בהצלחה על ידי רשויות  בריאות מובילות בעולם כמו משרד החקלאות האמריקני והאגודה האמריקאית לסרטן. הצלחת שפותחה בשטראוס בסיוע של מומחי תזונה  ומומחי תוכן מעולם הילדים הותאמה לשימוש יומיומי קל ונח ללמידה תוך התאמה לתרבות האוכל המקומית".

 

בקרב ילדים חולי סכרת תזונה נכונה יכולה להציל חיים, לכן נוצר החיבור עם האגודה לסוכרת נעורים שהיא  בעלת ניסיון רב בתחום התזונה לילדים. מדי יעקבזון, מנכ"ל האגודה לסוכרת נעורים: "ילדי סוכרת סוג 1 נדרשים לתזונה מאוזנת על מנת לשלוט ברמות הסוכר בדמם. הם נדרשים, מגיל צעיר, ללמוד ולהבין את הרכב המזון והשפעתו עליהם. האתר שפותח בשיתוף חברת שטראוס יאפשר להם למידה דרך חוויה נעימה ומהנה, ויסייע "להמתיק" את ההקפדה הסזיפית הנדרשת מהם".

 

 

כתובת האתר: http://nutrition-for-kids.netbiz.co.il/carbs.aspx

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס