חזרה

כמו מים לנשמה

לאחר הרושם הראשוני, פתאום תיראו שחלק מהמסכים גדולים מהרגיל ושהתצוגה שלהם מוגדלת באמצעות תוכנה מיוחדת. בחלק מהתאים יש מערכות שמע משוכללות ושולחן אחד מתרומם פתאום למעלה, כדי לאפשר ליושב מולו לצאת מהעמדה. בשלב הזה אולי תבחינו שגם הנציגים עצמם, מעט שונים. כיסא גלגלים פה, קביים שעונות שם ואכן – זה אינו מוקד רגיל, זהו המוקד המיוחד והנגיש של חברת call"  יכול", המשרת את שטראוס מים ישראל ועוצב במיוחד כדי לאפשר לאנשים כבדי ראיה, כבדי שמיעה, נכי גוף ופגועי נפש לבצע עבודה יום יומית שבמצבים אחרים, אולי לא היו יכולים לבצע.

אמיר בר נתן, מנכ"ל חברת call"  יכול" מספר לנו בהתרגשות, כי המוקד הזה הוקם לפני חמש שנים על ידי איש מיוחד בשם ד"ר גיל וינש, אדם עם עיניים גדולות וטובות ונפש גדולה עוד יותר, שחלם להקים מקום עבודה שכולו מוקדש לאנשים עם מוגבלויות. אמיר, מנהל הדרכה מיומן של מוקדי לקוחות, חיפש באותה תקופה עבודה שתעשה לו טוב לנשמה והמפגש בין השניים הוליד את המקום המיוחד הזה, שכיום מעניק שמחה וסיפוק לאנשים מיוחדים שמקומות עבודה אחרים לא פתחו בפניהם את הדלת.

אמיר מסביר לנו שהחברה נותנת מענה למצוקה הכואבת והטרגית של תעסוקת נכים בישראל: לפי נתוני ההרווחה והתמ"ת יש למעלה מ-800 אלף נכים בגילאי העבודה בישראל, כאשר כ-60- 70 אחוזים מהם אינם מועסקים ואלו שכן מועסקים, מוצאים עצמם לא פעם בתפקידים שאינם תואמים את יכולותיהם. "עובד כזה שלא הצליח למצוא עבודה כל חייו ופתאום הוא פרזנטור של מותג גדול" אומר אמיר, "מרגיש גאווה גדולה ונאמנות למותג".

נציג שירות לקוחות שטראוס מים ישראל ועובד "call יכול", אביחי חיים, אמר: ״מבחינתי אין כל הבדל בין שטראוס מים ל call" – יכול". למרות שאנחנו נמצאים בשני מבנים שונים, הרגשת הביתיות והחמימות שמעניקים שטראוס מים ישראל ו-"call יכול" לנציגי השירות במוקד, מורגשת כאן בכל פינה. ההבנה, ההתחשבות ובעיקר האוזן הקשבת שתמיד פנויה, גורמת לעובדים לקום כל בוקר עם חיוך על הפנים ולצפות לאתגר הבא בשיחה הבאה״.

אבל אמיר ואביחי הם לא היחידים שמדברים על "call יכול" בהתרגשות. אדם נוסף שסיפר לנו בשטף ובקול שמח על שיתוף הפעולה בין המוקד המיוחד לבין חברת שטראוס מים הוא מנכ"ל חברת שטראוס מים בעצמו – דרור מורד.

דרור, איך התחיל שיתוף הפעולה בין שטראוס מים למוקדcall"  יכול"?

"המוצר תמי 4 של שטראוס מים ישראל הוא עונתי. הרצון העסקי שלנו הוא לנהל את התשומות המשתנות  לאורך השנה בצורה נכונה ויעילה.  חשוב לנציגי מוקדי מכירות שהסביבה העסקית שלהם תהיה עבודה קבועה ויציבה. לכן  חיפשנו, אסנת ינוביץ' מנהלת השירות בשטראוס מים ישראל ואני, פיתרון חיצוני לחברה שיאפשר לנו להעסיק עובדים במוקדי שטראוס מים ישראל לאורך זמן ובאופן איכותי. החלטנו לבחור בפיתרון שיאפשר לנו גם לחזק את הפעילות הקהילתית והערכית, כי אנחנו מאמינים שזו תורמת גם לעשיה העסקית. כשמצאנו את מוקד "call יכול", הקדשנו מאמצים גדולים כדי לממש את שיתוף הפעולה איתם ואף העדפנו אותם על פני חברות עסקיות אחרות. את נציגי השירות אנחנו מכשירים אצלנו, בשטראוס מים ומדהים לראות את ההשתלבות שלהם בין העובדים הקבועים של החברה"

היום, כששיתוף הפעולה הזה יצא לפועל, האם אתה מוצא בו יתרונות נוספים?

"למרות שעבר רק חודש עבודה משותף אחד, אני יכול לומר שהביצועים של עובדי call  יכול זהים לביצועים של נציג חדש במוקדים רגילים ומכאן אפשר רק לעלות. אמנם היום הפעילות היא רק בתחום השירות, אך אני מקווה שנראה אותה מתרחבת לפעולות יזומות ואקטיביות מול הלקוחות ונוכל להכניס את השירות המיוחד הזה לעולם המכירות. המודל שלנו הוא מודל של שיווק ישיר ומשתמש באינטראקציה טלפונית ואינטרנטית, אנו עומדים בפני השקת אתר אינטרנט שכולו נבנה כאזור שירות ללקוחות ומוטמעת בו מערכת שירות באמצעות צ'אט. עובדי "call יכול" יכולים לתת שם מענה איכותי ומהיר שאינו דורש הכשרה מיוחדת מלבד הכשרה לקיום דיאלוג על פני הרשת."

האם שטראוס מים ישראל קולטת עוד סוגי אוכלוסיות לתוכה, מלבד אוכלוסית הנכים?

"רמת הגיוון אצלנו בשטראוס מים ישראל היא גבוהה ביותר, הנהלת החברה מורכבת מ- 50 אחוז נשים, עובדי השטח, 100 במספר, כוללים חרדים וחילונים, סבתות וצעירים, יוצאי רוסיה ואתיופיה – הכל כולל הכל."

מילה לסיכום?
"בגלל החיבור בין הפעילות העסקית לפעילות הקהילתית אני משוכנע שהפרויקט הזה יהיה ארוך טווח ומוצלח. ההתרגשות גדולה. כדאי לכם לעקוב אחרינו."

נציגי השירות בכל יכול ושטראוס מים ישראל

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס