חזרה

ממוצקי קקאו לעובדות מוצקות: על שוקולד ובריאות

 

מוצקי קקאו

 

מזה אלפי שנים נקשר שמו של הקקאו, חומר הגלם הבסיסי של השוקולד, עם תועלות בריאותיות רבות והוא ואף שימש כצמח מרפא ברפואה העממית במגוון תרבויות.

במאות האחרונות, עם הפיכתו של הקקאו לחלק אינטגרלי ממרכיבי השוקולד, עלתה לא אחת השאלה האם התועלות הרבות המצויות בקקאו נשמרות גם לאחר הפיכתו לשוקולד? ובכלל, האם ישנן הוכחות מדעיות התומכות בתועלות הרבות המיוחסות לו?

 

שגרה מתוקה

אז הנה לכם בשורות מתוקות – בשנים האחרונות יותר ויותר מחקרים מדעיים שופכים אור, תומכים ומבססים מחקרית את התועלות הבריאותיות הטמונות בשוקולד עתיר מוצקי קקאו, ובעיקר מצביעים על השפעתה של אכילת שוקולד עתיר מוצקי קקאו כחלק מהשגרה (כמובן במידה!) על מגוון מדדים בריאותיים.

 

מסייע באיזון מדדים בריאותיים

כך למשל, במרץ 2012 התפרסם מחקר שבחן 42 מחקרים קליניים אשר סקרו את התועלות הטמונות בשוקולד בקרב 1,297 איש שצרכו אותו. בניתוח של כל המחקרים יחדיו נמצא כי אכילת שוקולד עתיר מוצקי קקאו הטיבה עם רמות האינסולין בדם המשפיעות על איזון הסוכר בדם.

עוד נמצא במחקרים כי אכילת שוקולד השפיעה לטובה על זרימת הדם בכלי הדם ובכלל זה על לחץ הדם. בנוסף, אכילת שוקולד נמצאה קשורה עם הפחתת רמות הכולסטרול הרע בדם ומשפיעה לטובה על מאזן השומנים הכללי בדם. החוקרים קשרו את ההטבה במגוון מדדי הבריאות הללו לתכולת מוצקי הקקאו הגבוהה בשוקולד.

 

קקאו כנוגד חמצון איכותי

מוצקי הקקאו מכילים רמה גבוהה של נוגדי חמצון איכותיים שפעילותם נשמרת גם לאחר שילובו של הקקאו כאחד ממרכיבי השוקולד העיקריים. הסיבה המרכזית לכך היא שתהליכי שילוב הקקאו בשוקולד אינם פוגמים באיכותו.

אם לא די בכך, כדאי לדעת שמחקרים נוספים מצביעים על השפעה מטיבה של צריכת שוקולד על מדדים נוספים, כמו העלאת תחושת השובע, שיפור התפקוד הקוגנטיבי וכן העלאת מצב הרוח.

קקאו כנוגד חמצון איכותי

 

 

כמה ולמה?

לפי המחקרים האחרונים, יש תועלות בריאותיות משמעותיות יותר בשוקולד עתיר מוצקי קקאו – ולכן, ככל שאחוז מוצקי הקקאו בשוקולד גבוה יותר, כך עולה תרומתו למדדי הבריאות. אבל בתזונה כמו בתזונה, גם כשמדובר באכילת שוקולד חשוב כמובן ליהנות מהטעם ומהיתרונות הבריאותיים שלו, אך להקפיד על צריכה מבוקרת ומדודה.

אז אתם מוזמנים להניח בצד את רגשות האשם שלכם וליהנות מטעמו הנפלא של השוקולד עתיר מוצקי קקאו.

 

בתיאבון ולבריאות,

עמלי

 

פורסם לראשונה בבלוג שטראוס

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס