חזרה

אחריות תאגידית מזווית אישית

למרות שעברו כארבעה חודשים מאז, אני עדיין נרגשת מהאופן בו השקנו בקבוצת שטראוס את דו"ח האחריות התאגידית של שטראוס לשנת 2010. עשינו זאת דרך דיאלוג, עם כל מחזיקי העניין שלנו. זו הייתה חוויה ייחודית, שלא הייתה כקודמתה בישראל. אבל רגע, לפני שאמשיך – כדאי שאסביר מהו דו"ח אחריות תאגידית ומהם מחזיקי עניין, לא?

דו"ח אחריות תאגידית הוא מסמך שנתי שמסכם את התנהגות החברה בנושאי סביבת העבודה, מעורבות בקהילה, איכות הסביבה, התנהגות עסקית, אתיקה ועוד – מול מחזיקי העניין של החברה. חברת שטראוס פרסמה דו"ח שנתי בשלוש השנים האחרונות, כחלק בלתי נפרד מדרך החיים העסקית שלנו, והמשמעות שאנו מייחסים ליכולת שלנו להשפיע באופן חיובי על סביבתנו בכל אחד מהמדדים. כמו כן, הדו"ח מסכם גם את התחומים שאנו שואפים ופועלים להשתפר בהם.

מתעדכנים און- ליין

השנה, לראשונה בתולדות שטראוס ולראשונה בישראל, השקנו דו"ח אחריות תאגידית דיגיטלי לגמרי! הקמנו אתר חדש שמשמש פלטפורמה לעדכונים שוטפים על הפעילויות שאנו מיישמים בתחום האחריות התאגידית, בישראל ובעולם, כך שהדו"ח הופך לחי, נושם ומתעדכן כל השנה. בנוסף, חסכנו את ההדפסה וההפצה המודפסת בקרב מחזיקי העניין.

מניסיוני, אני מאמינה שרק דיאלוג, הקשבה ובירור רצונות וצרכים מאפשרים שיפור אמיתי ושינוי של ממש בעשייה. לכן, השנה, פעלנו באופן מיוחד להגדלת השקיפות ולהעמקת השיח עם סביבתנו העסקית. בשל כך, ההשקה הדיגיטלית נעשתה באירוע מיוחד עם מחזיקי העניין של החברה. האירוע היה חדשני וראשון מסוגו מישראל, ובו שוחחו בשולחנות עגולים – נציגי חברת שטראוס ונציגי מחזיקי העניין, על התחומים שראויים לשבח ואלו שזקוקים לשיפור. במקביל, האירוע הועבר בשידור חי בעמוד החברה בפייסבוק  והשאלות שנשאלו בפאנלים השונים ומהגולשים – נענו אונליין.

שקיפות היא שם המשחק

מה שמענו בעיקר בדיאלוג החשוב הזה ומה המסקנות שהפקנו ממנו? שמענו שמצפים מאיתנו להיות יותר שקופים ומפורטים בכל הקשור למדיניות התרומות שלנו – כיצד אנו בוחרים את

 העמותות להן אנו תורמים? מי קובע, וכמה כסף מוקצה מדי שנה? כתוצאה מהמלצה זו, גיבשנו מחדש את הקריטריונים שלנו לתרומות, ופרסמנו הכל ביתר שקיפות באתר.

עוד שמענו, שמצפים מאיתנו בתחום איכות הסביבה להציב לעצמנו יעדים יותר מאתגרים מאלו הקיימים כיום, ולשמוע כיצד אנו נערכים לקראת כניסתו לתוקף של חוק האריזות בישראל שיחייב את היצרנים למחזר אחוז נכבד מהאריזות שלו. כתוצאה ממשובים אלו, נעשתה בחינה מחודשת של היעדים הסביבתיים, חודדו היעדים הסביבתיים גם בחברת הקפה הבינלאומית ובקרוב גם נוכל לשתף בפעולות שנעשות כדי להיערך לחוק האריזות

מקדמים את הגיוון וההכללה בארגון

לבסוף, שמענו ממשתתפי הדיאלוג, כי מצפים מאיתנו כחברה שדוגלת בערכי גיוון והכלה, להיות חברה יותר מגוונת מבחינת כוח העבודה שלה, מבחינת המנהלים העומדים בראשה ומבחינת הפחתת חסמי הכניסה לאוכלוסיות מגוונות. כתוצאה ממשוב זה, הושקה תכנית פנים ארגונית, בהובלת סמנכ"לית משאבי אנוש, לקידום הגיוון וההכלה בארגון. התכנית, המורכבת מהעלאת המודעות בארגונית לחשיבות הנושא, מתן כלים יישומיים לקידומו והטמעת כלי מדידה כדי לבחון את השינוי לאורך זמן, יצאה לדרך בימים אלו ממש.

אנחנו בתהליך למידה מתמיד. יש לנו עוד דרך ארוכה ומאתגרת בדרך אל הגשת המטרות השאפתניות שהצבנו לעצמנו. אך כבר עכשיו כשאני מסתכלת אחורה אל הצעדים הראשוניים ביותר שכבר עשינו, אני גאה להיות חלק בהובלת דרך מבטיחה (ומקיימת) ששטראוס בחרה לצעוד בה בתחום האחריות התאגידית.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס