חזרה

דו"ח קטליסט 2013

קבוצת שטראוס גאה לפרסם זו השנה הרביעית, בשיתוף עם שדולת הנשים בישראל, את מפקד קטליסט הישראלי לבחינת שיעור הנשים בעמדות ניהול בכירות ובדירקטוריונים של חברות מדד תל אביב 100.  מפקדי קטליסט נערכים במדינות רבות ברחבי העולם בשווקים שונים, ואנו בישראל גאים להיות חלק מהמגמה העולמית החותרת להצגת הנתונים לאורך טווח של שנים והבנתם כדרך נוספת שתתרום ליצירת השינוי המתבקש בשיעור ייצוגן של נשים בעמדות ניהול בכיר ודירקטוריונים.

בשנה הבאה, נציין את השנה החמישית לעריכת מפקד קטליסט בישראל. בשנה זו בכוונתנו לערוך מחקר עומק מיוחד, אשר מטרתו תהא לבחון האם קיימת קורלציה בין חברות במדד ת"א 100 בהן שיעור הנשים בהנהלה הבכירה ובדירקטוריון הינו גבוה יותר, לבין הצגת ביצועים עסקיים טובים יותר.

יחד עם זאת, אנו עדיין בתחילתו של המסע ויש לנו לאן לשאוף, כפי שניתן להתרשם מהנתונים המוצגים בהמשך דו"ח זה. נשים מהוות כ-47% מכוח העבודה בישראל, הן נמצאות במגוון ארגונים ומחזיקות במגוון משרות ויש להן את הכלים להוביל ולנהל, אך עדיין לא רואים את המספרים צומחים בראש הפירמידה.

כשם שאנו בקבוצת שטראוס מאמינים בתרבות ארגונית מכילה ובהצבת יעדים קונקרטיים ובמדידת שיעור הנשים בעמדות הניהול בקבוצה, כך אנו מכירים בכך שמדידת הנתונים ומעקב אחריהם מדי שנה, כפי שקורה בעולם, הינה כלי ניהולי ממדרגה ראשונה.

ofra-galit-700

מטרת דו"ח זה הינה להאיר זרקור על המגזר העסקי בו סוגית העצמה כלכלית של נשים הינה סוגיה משמעותית ביותר. בדיון בסוגיה זו כלולים מושגים כמו השפעת מגדר ומגזר על הרכב כוח העבודה הניהולי ותפישות המניחות כי גיוון כוח העבודה, הינו גורם מפתח ביכולתנו כמדינה להשיג יתרון תחרותי מול מדינות וחברות אחרות. הוכח מחקרית  כי צמצום פערים בין נשים לגברים תורם לתוצר הלאומי הגולמי ולחברה בכללותה. הדבר נכון במיוחד בישראל בה העושר והגיוון האנושי הם המשאב הטבעי העיקרי.

רק  שילוב כוחות בין מגזרי יבטיח את הסרתם האיטית, אך הבטוחה, של חסמים המונעים מנשים להגיע לעמדות ניהול בכירות. מטרת דו"ח זה הינה לספק נתונים עדכניים ומהימנים ולאגד סביבו את כלל הגורמים, מכלל המגזרים, לצורך פעולה משותפת לשינוי המצב. עתה, יותר מתמיד, אנו עדים לשיח ער ופעיל בנושא שיוויון הזדמנויות. שילובן של יותר נשים בעמדות ניהול בכיר ובדירקטוריונים הינו צעד הכרחי בדרכה של מדינת ישראל למימוש אמיתי של משאביה הטבעיים – משאבי כוח העבודה – ולמקסום יתרונותיה התחרותיים.

catalyst-peramide-2013-heb

להורדת דוח מפקד קטליסט לשנת 2013>

 

 

 על דו"ח קטליסט מתוך התקשורת:

באתר דה מרקר>

באתר Yנט>

באתר און לייף>

 

קטליסט 2013

 

דברו איתנו
דניאלה פרוסקי-שיאון
דניאלה פרוסקי-שיאון
מנהלת קיימות ותקשורת פנים גלובלית
שלח מייל לדניאלה פרוסקי-שיאון