חזרה

קנייה בעלת השפעה

אני מנכ"לית ומייסדת-משותפת של WEConnect International, ארגון ללא מטרות רווח שמסייע בהעצמת נשים בעלות עסקים להצלחה בשווקים בעולם. זכיתי בהזמנה מעופרה שטראוס לכנס יסמין 2013 שהתקיים השבוע בתל אביב. בנוסף להיותה יו"ר קבוצת שטראוס, היא גם נשיאת ארגון יסמין, המקדם עסקים בבעלות נשים ערביות ויהודיות.

הנושא המרכזי של כנס יסמין 2013 היה נשים בשרשרת האספקה. במסגרת השתתפותי בכנס, תיארתי למשתתפים את סיפורה של WEConnect International, ואיך הוקמנו לפני שלוש שנים על ידי כמה מהתאגידים הגדולים ביותר בארה"ב, המחויבים להגדלת הרכש מנשים בעלות עסקים. סיפרתי גם על עבודתנו עם שותפים באסיה, אוסטרליה, אירופה, אמריקה הלטינית ובקרוב גם אפריקה והמזרח התיכון, שמטרתה בנית תשתית שתעניק לנשים נראוּת ואמינות גדלות יותר בשווקים חדשים.

קנייה בעלת השפעה

 

ישנם מיליוני עסקים בבעלות נשים בעולם, העומדים בקריטריון האישור של WEConnect International: לפחות 51% בבעלות, ניהול ושליטה של אישה אחת או יותר. ההגדרה הזו עוזרת לנו לוודא שהכסף שהעסקים החברים אצלנו מעוניינים להוציא על נשים שרוצות להתחרות על מכרזים בחברות, יגיע באמת לנשים אלה. עם זאת, בגלל מגבלות גיאוגרפיות, האישור הזה עדיין אינו זמין בכל מקום, ולכן אנחנו מציעים גם הרשמה-עצמית בחינם לעסקים בבעלות נשים העומדים בקריטריון שלנו.

הנשים החלוצות שהצטרפו לרשת של WEConnect International מ-50 מדינות בעולם הן הראשונות לומר שהתחרות על חוזים גדולים יותר אינה קלה ושהיא לוקחת זמן.

קנייה בעלת השפעה

 

גיל ת'ורפ, למשל, המייסדת של "צוות הרכש", חברה למוצרי קד"מ שבסיסה באירופה. לדבריה, "ההשתתפות בתוכניות ובאירועים של WEConnect International היא דרך מעולה למינוף הפוטנציאל. נציגי העסקים החברים ב- WEConnect International הם כולם חיוביים, שמחים לסייע ומלאי התלהבות. אחד האתגרים הניצבים בפנינו הוא העובדה שלמרות שגיוון נמצא בראש סדר העדיפויות הגלובליות של תאגידים, לרובם יש חוזים עם ספקים מועדפים גדולים יותר, ולכן קשה להם להוסיף ספקים מגוונים קטנים יותר."

במהלך שהותי בתל אביב, השתתפתי גם במפגש מרשים, בחסות קבוצת שטראוס ובנק הפועלים, עם ההנהגה הבכירה של קהילת העסקים בישראל. ברור לי שקיימות כבר מודעות ומחויבות גוברת מצד התאגידים בישראל ללמוד עוד על היתרונות של רכש מוגבר מעסקים בבעלות נשים בישראל ומחוצה לה.

קיבלתי הרבה עידוד והשראה מהפוטנציאל של עסקים גדולים וקטנים לצמוח יחד, כדי לקדם הכלה וליצור הזדמנויות כלכליות ומקומות עבודה לכולם.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס