חזרה

ברוך שעשני אישה

מאז שאני זוכרת עצמי כילדה בחרתי בעשייה. שילבתי בין עשרות דברים בהנאה מרובה – בין לימודי המוסיקה, השחייה, תנועת הנוער, הלימודים כמובן, ובהמשך חיי גם זוגיות ומשפחה.

חיי גם זוגיות ומשפחה

 

בעשור האחרון אני מובילה את תחום התקשורת בשטראוס. בעידן בו מדברים על גיוון והכלה ובעיקר על שוויון הזדמנויות ואיזון מגדרי, אני בוחרת לנצור ולברך דווקא על התכונות שזכיתי בהן כאישה. אותן תכונות שמנקודת המבט שלי  אפשרו לי לשלב בין משפחה לקריירה, תוך יצירה של תחום התמחות חדש בחברה והפיכתו ליכולת ליבה.

הסיפור שלי החל לפני כעשור, ביום אחד שאני זוכרת כאילו התרחש ממש אתמול. ערב המיזוג בין שטראוס לעלית, ניתנה לי ההזדמנות להקים תחום שעד אז לא היה קיים בשטראוס – ליצור  יחידה שאחראית לבניית האסטרטגיה התקשורתית של הקבוצה, כמו גם לניהול כולל של היחסים עם מחזיקי העניין המרכזיים שלנו. מכיוון שעד אז עסקתי בתחום אחר בחברה, לא היה לי ניסיון משמעותי בתחום התקשורת, כך שאפשר לומר ש"הימרו" עליי שאצליח לעמוד במשימה בזכות ההיכרות עם המחויבות שלי לתוצאות והפתיחות הגדולה ללמידה.

ההצעה באה בשלב לא פשוט, כאשר שניים משלושת ילדיי היו מאוד צעירים וכתושבת הצפון נאלצתי עם קבלת התפקיד החדש לשנות את מקום עבודתי מנהריה לרמת גן. ההצעה הגיעה ערב המיזוג בין שטראוס לעלית – היו אלה ימים מאתגרים ומרתקים במיוחד בהם הצוות שהוביל את השינוי המשמעותי הזה עבד עד השעות הקטנות של הלילה, אבל למרות הקושי הרב, ידעתי שהרווחתי הזדמנות גדולה ללמידה, והזדמנויות צריך לדעת לקחת.

ימים מאתגרים ומרתקים

 

באותם ימים, חלק ניכר מהמושגים בתחום התקשורת לא היו עדיין מוכרים בשוק הישראלי ומנהלים רבים לא הבינו מדוע צריך וחשוב לנהל שינויים המבוססים ומגובים בתהליכי תקשורת מוסדרים, עדיין לא היה בנצ'מרק ממנו ניתן היה ללמוד ונדרש שילוב של חזון, אופטימיות, מחויבות גבוהה, לצד המון גמישות סבלנות ונכונות לעבודה קשה במטרה ליצור דיסציפלינה חדשה בחברה.

הבנתי שיצירת השינוי כמוהו כמסע, אבל סימנתי לי כיעד לגבש תפקיד הכולל יכולות ארגוניות מקצועיות, אשר יהפכו למשמעותיות באופן קבלת ההחלטות העתידי של החברה. המטרה שעמדה לנגד עיניי  הייתה לבנות יחידת תקשורת שתלווה את מכלול התהליכים שהחברה עוברת. להובילחשיבה מסודרת  יחד עם מנהלי החברה על היחסים שלנו עם מחזיקי העניין שלנו, במטרה להבטיח דיאלוג רציף ואחראי מולם, ולעגן בחברה תהליכי תקשורת היוצרים ערך  ןמבוססים על הסטנדרטים המתקדמים ביותר בתחום בעולם.

גמישות סבלנות

על אף שבחדרי הישיבות אצלנו  תמיד מונחים על השולחן מגוון מוצרי מתיקה, הדרך לא הייתה תמיד פשוטה ומתוקה. בכל צעד במסע להגשמה עמדו בפניי לא מעט אתגרים – היה עליי להעניק ערך מוסף, לתת שירות, להכיל, להיות תמיד במרכז העניינים, אבל יחד עם זאת לדעת כל העת לשים את האחר במקום הראשון. לצד כל אלה – בסיכום של עשור – אני מסופקת מהעובדה שהתחום ממשיך להתפתח כתחום בעל ערך אסטרטגי בארגונים.

צמחתי בחברה שצמחה מאד בשני העשורים האחרונים ואני חשה כי המסע מעשיר ומלמד את כל המעורבים בו, ובכללם גם אותי.

ניתנה לי הזדמנות לממש בכלים העומדים לרשותי תהליכים מרתקים, לעבוד בחברה המאפשרת לי כאישה לשלב בין המשפחה לקריירה, להתפתח וליצור מדי יום את החזון הבא לתחום בו אני פועלת.

במהלך השנים גם הבית התפתח וילדיי בגרו ,השילוב בין הדברים לא תמיד פשוט וקל ובמציאות של החיים אין הישג ללא מחיר  ושילוב בין קריירה לבין משפחה מחייב שיתוף פעולה של כל בני הבית. אבל גם מעשיר אני מאמינה  שנשים שלמדו לשלב מהוות מנהלות טובות יותר ,אמפתיות יותר ,כאלה המבינות כי הישגים נבנים באמצעות שיתופי פעולה.

אני מאמינה שהזדמנויות להגשמה קיימות תמיד –ואני מקווה  שכדי לממש אותן, יותר ויותר נשים יאמינו ביכולת ובסגנון הייחודי ,שלהן  להוביל ולהנהיג, שיעזו לבחור בדרך שהיא אמנם לא תמיד קלה, אך בהחלט מעשירה ושיותר חברות  ומנהיגים ,יפעלו במטרה להעניק ליותר נשים הזדמנות שווה תוך שילובן בעמדות השפעה.

הזדמנות שווה

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס