חזרה

איך גזרים גמדיים הגיעו לעולם?

השאלה "איך גזרים גמדיים הגיעו לעולם" לא נשאלה בכדי. היום, גזרים גמדיים נחשבים לאחד מהחטיפים השכיחים בתיק האוכל של ילדים אמריקאיים. כן, קראתם נכון: ירק הוא אחד החטיפים הפופולאריים והאהובים בקרב… ילדים. אז בפעם הבאה שהילדים שלכם לא רוצים לאכול ירקות, אולי כדאי שתשאלו אותם אם הם יודעים איך הגיעו גזרים גמדיים לעולם.

הברווזון המכוער

מי מאיתנו לא נתקל פעם בגזר מעוות, כזה שדומה יותר למוטציה יותר מאשר לגזר? ובכן, הידעתם שהגזרים "הפגומים" הללו דומים בטעמם ובפריכותם לגזרים "היפים"? נדמה שהשיעור שְׁאל לנו להסתכל בקנקן – רלוונטי גם למקרה הזה: כל חטאו של הגזר המעוות הוא שבמהלך גידולו האנכי לתוך האדמה – היה מכשול שמנע ממנו מלהתפתח באריכות. אבן קטנה אפילו יכולה להפוך גזר מושלם לגזר שאף אחד לא בוחר בו בשוק.

כך בעצם מתחיל סיפורו של הגזר הגמדי, "הברווזון המכוער" שהפך לברבור הנחשק ביותר באמריקה, והוא בדרכו לכבוש את העולם כולו.

גזרים גמדיים נחשבים לאחד מהחטיפים השכיחים בתיק האוכל של ילדים אמריקאיים

הלהיט ששיגע את אמריקה

קליפורניה היא בירת הגזר האמריקאי. המדינה אחראית ל-70% מתצרוכת הגזר של אמריקה כולה. כמות הפחת הענקית של אותם גזרים "לא יפים" הדירה שינה מעיניהם של המגדלים, שהפסידו כסף רב על גזרים מצוינים שלא עברו את מבחני "הדוגמנות" של אחיהם לערוגה. הגזרים הפגומים נמכרו במחירים נמוכים ומגוחכים להחריד ועברו למאכל לבהמות או לתעשיית השתייה.

ואז צץ הרעיון: לוקחים את הגזרים המעוותים, חותכים אותם למקטעים בני 4-5 סנטימטרים, קוטמים, מקלפים, משייפים, שוטפים ו…. מוכרים כחטיף גזר לשוק. ההצלחה לא אחרה לבוא. תוך זמן קצר, כמויות הפחת לא הספיקו לייצור של החטיף הנדרש. חלק מהמגַדלים נטשו את גידול הגזר הקלאסי ועברו לפיתוח זנים מיוחדים ללהיט ששיגע את אמריקה. הכמות הממוצעת של גזר שאמריקאי צורך בשנה – עלתה בעשרות אחוזים.

הגזר החזיר לעצמו את מקומו הסקסי והמבטיח בדיאטה מאוזנת

ברגע שהגזר הגמדי נכנס לקטגוריית החטיפים (ובעצם פתח קטגוריה חדשה בשווקים), כולם הרוויחו. הגזר החזיר לעצמו את מקומו הסקסי והמבטיח בדיאטה מאוזנת, והפך לנגיש ואהוב גם בתור חטיף.

להלן מספר דוגמאות של פרסומות מהעולם, שמיתגו את הגזרים הגמדיים כחטיף לכל דבר:

http://www.youtube.com/watch?v=8bhq_NL6jL0

http://www.youtube.com/watch?v=DbZHasnugts

http://www.youtube.com/watch?v=H8n4HNAhsa4

 

כוכב עולה

גם הצרכנים הישראליים והאירופאיים עומדים ליהנות מהנשנוש האולטימטיבי. "שטראוס טרי" יוצאת בימים אלה בהשקת מפעל חדש שכולו מיועד לפיתוח הגזרים לנשנוש. במיזם משותף, יחד עם קיבוץ שלוחות (אחד מהגדולים והמובילים בארץ לגידול, לפיתוח וייצוא גזרים) – אנו עמלים על החדרת הקטגוריה לארץ. אני מאמין שתהיה למוצר הצלחה בשל המודעת הגדלה וההולכת לצריכה בריאה ומאוזנת של מזון, יחד עם הצורך ליהנות ממנו ולהרגיש חופשיים מרגשות האשם המלוות אליו.

 

אני מקווה שגם אתם מכינים מקום במקרר לכוכב העולה מחדש, הגזר, ומאחל לכולכם – נשנוש נעים.

IFrame

 

פורסם לראשונה בבלוג שטראוס: Food For Thouht

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס