חזרה

אל גור פתח את כנס BSR לאחריות תאגידית

אל גור פתח את כנס BSR לאחריות חברתית, שבו תנאם גם עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס.
גור, המוכר היטב בכל העולם בזכות פעילותו למען אחריות תאגידית חברתית, איכות הסביבה ונושאים חשובים אחרים, אמר כי גל ההשקעה בנושאים כמו אחריות תאגידית בחברות עסקיות מבורך וחשוב לאין ערוך, אך הוא מוצא גישה צינית כמו גם חוסר התחשבות בנושא זה מצד משקיעים, הוא הציג נתון לפיו 80% מהמשקיעים אותם פגש אמרו שלא יסכימו שחברה שהם משקיעים בה לא תעמוד בצפי הרווחים ברבעון הבא, בתמורה לכך שהיא תהיה חזקה יותר, יציבה וחסונה יותר מבחינת קיימות. גור טוען שאת הנתון הזה חייבים לשנות וחייבים לעבוד על ציבור המשקיעים.

גור אמר כי תפקידנו לחנך את ציבור המשקיעים לדרוש מהחברות שבהן הם משקיעים לנהוג באחריות ובהוגנות אחרת יהיה לנו קשה מאוד לעבור את המחסום הזה. עוד טען גור כי שאיפתם של משקיעים לתוצאות מהירות בטווח הקצר מעקר מתוכן את המאמצים של החברות העסקיות להשקיע באמת באחריות תאגידית, כיוון שהתמקדות בטווח הקצר לא מביאה בחשבון את ה"ריצה למרחקים ארוכים" שנדרשת מפעילות אמיתית של אחריות תאגידית וכי עסקים שעושים לעצמם בקרה פנימית ודיווח עצמי יתוגמלו בביצועים מעולים.

גור הסביר כי חשיבה לטווח קצר אופיינית למצבי משבר וכי אין זו דרך הגיונית להנהיג חברות עסקיות לאורך זמן. הניהול ההגיוני מכתיב בחירה בנתיב המשלב קיימות כבסיס לפעילות עסקית ולפי כך, צריך להתחיל לדבר במונחים של sustainable capitalism, להטמיע קיימות לשווקים ולבצע שינוי יסודי בנושא מודל ההשקעות בחברות עסקיות כדי שייקחו בחשבון ביצועי קיימות .

כהרגלו, נגע גור גם הנושא הסביבה ואמר כי מערכת היחסים שלנו עם כדור הארץ שונה היום משהיתה אי פעם. אם לא נפעל למען הפחתת התחממות גלובלית, תוך מספר מועט של שנים שינויי האקלים יגברו עלינו. כבר היום זה קורה בכל העולם. IBG-YBG – I'll be gone, you'll be gone.

אם לא נפעל למען הפחתת התחממות גלובלית, תוך מספר מועט של שנים שינויי האקלים יגברו עלינו

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס