חזרה

חוצים את הפלטפורמות

תמונה שווה יותר מאלף מילים. כן, זו קלישאה שהפכה זה מכבר לשגורה ושחוקה, אבל בעידן הדיגיטלי היא חוזרת ומקבלת משנה תוקף, גם אם אפשר להציע שינוי קל בהתאמה: "תמונה שווה יותר מאלף לייקים".

ולראיה – אינסטגרם. אותה אפליקציה שהחלה את דרכה ככלי המייצר פילטרים לתמונות, הפכה מהר מאוד לרשת חברתית צומחת. בלי יותר מדי מילים אבל עם הרבה מאוד ויז'אלים, היא נטמעה לתוך הפייסבוק והתממשקה לתוכו.

את הפוטנציאל הטמון בה הבין לא רק מר צוקרברג וכמובן חובבי או חובבני הצילום, אלא גם מותגים וחברות מסחריות שראו בה הזדמנות "לחצות את הפלטפורמות" – לחבר בין ערוץ דיגיטלי קיים (פייסבוק או טוויטר) לערוץ דיגיטלי חדש (אינסטגרם) ולייצר פעילות הכוללת תוכן בעל ערך מוסף, חדשני ומעניין המספק לצרכנים מבט אחר על התמונה הכוללת של החברה או המותג. נוצרה דרך חדשה לספר סיפור – מינימום מילים, מקסימום צבעים.

אבל הרי ידוע לכולנו שהמהות של עולם הרשתות החברתיות טמונה ביצירת דו-שיח, כשמתקיים איזון עדין בין מה שאתה רוצה להגיד, לבין מה שרוצים לשמוע, ולא פחות חשוב ואולי משמעותי אף יותר – מה רוצים לומר לך. זהו כלי המאפשר להקשיב. ומסתבר שאפשר להקשיב גם בתמונות.

בדומה למה שמאפשר לנו Hashtag בטוויטר, גם באינסטגרם ניתן למצוא עולם תוכן שלם תחת נושא גג אחד בלחיצת כפתור. מהר מאוד הבינו מותגים וחברות מסחריות שיש להם הזדמנות לנכס להם עולם תוכן המחובר לנושא הליבה או למסר מרכזי שלהם, ואם זה לא מספיק – אפילו לרתום את הצרכנים הקיימים או הפוטנציאליים להיות מעורבים, לקחת בו חלק ולהעלות לתוכו תכנים באופן אקטיבי.

בין שלל התמונות המועלות מדי יום לאינסטגרם, יש קטגוריה מצולמת במיוחד שמשאירה אבק על תמונות החתולים והשקיעות – צילומי מזון. התדירות הגבוהה בה מועלות תמונות של אוכל הביאה רבים לומר בשעשוע (שללא ספק יש בו גם מן האמת): "לפעמים אנשים אוכלים רק כדי שתהיה להם עוד תמונה להעלות לאינסטגרם".

לכן החלטנו להתחבר לטרנד צילומי המזון ולאתגר את הגולשים בעמוד הפייסבוק שלנו, כאשר אנו מבקשים מהם להעלות אחת לשבועיים תמונות מגוונות עם פילטרים מעניינים, בכל פעם תחת נושא אחר (אבל בתחום המזון והמשקאות, אלא מה) ולתייג אותן באמצעות Hashtag חדש וטעים במיוחד – WonderFood#.

אז במקום להכביר במילים, ניתן לתמונות לדבר בעד עצמן. אתם מוזמנים לצפות בסרטון להלן וללמוד עוד על הפעילות שלנו באינסטגרם, וכמובן להצטרף כאן.

 

IFrame

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס