חזרה

מזון פונקציונאלי

מתוך הדו"ח שלנו: מזון פונקציונאלי כחלק מסגנון חיים בריא

אחד הפיתוחים המעניינים ביותר בטכנולוגית המזון בשנים האחרונות הוא תחום המזון הפונקציונאלי. מוצרים אלה מכילים רכיבים שעשויים לסייע בהפחתת הסיכון למחלות מסוימות או לתרום לבריאות טובה יותר. תרכובות אלה אפשר שיתרחשו באופן טבעי בדברי מזון פונקציונאליים, או שניתן להוסיף אותן בתהליך הייצור. הקונספט של מזון פונקציונאלי מתפתח מאז שנות ה-80 של המאה הקודמת בתגובה לרצון הצרכנים הן לאכול והן לשפר את הבריאות בו-זמנית.

שטראוס ישראל מובילה את קטגורית מוצרי החלב שמעניקים תועלות בריאותיות נוספות. המגוון שלנו כולל את אקטימל (משקה יוגורט המכיל זנים פרוביוטיים לבריאות העיכול), אקטיביה (יוגורט פרוביוטי המסייע להסדרת פעילות העיכול האיטית), וב-2012 השקנו את דנכול (משקה יוגורט שמכיל תמציות צמחים, התומכות ברמות כולסטרול מופחתות) לקהל הצרכנים שלנו בישראל.

 

אחד האתגרים עמו יצרני מזון מתמודדים הוא לשווק דברי מזון אלה באופן אחראי ובהתאם לחקיקה מחמירה המחייבת דיוק בטיעונים בריאותיים. הדבר נועד להבטיח שהצרכנים יבינו את תפקידם של מוצרים אלה, שהינו הוספת מרכיב משלים לסגנון חיים בריא; אלה אינם מוצרי מזון עם תכונות רפואיות שנועדו לרפא או להגן מפני מחלות.

דברו איתנו
דניאלה פרוסקי-שיאון
דניאלה פרוסקי-שיאון
מנהלת קיימות ותקשורת פנים גלובלית
שלח מייל לדניאלה פרוסקי-שיאון