חזרה

פרס יו"ר הכנסת הוענק לעמותת "יסמין"

פרס יו"ר הכנסת הוענק בשבוע שעבר לעמותת "יסמין" בראשותן של נשיאת העמותה הגב' עופרה שטראוס ומנכ"לית ומייסדת העמותה הגב' כיראם בלעום. הפרס הוענק לעמותה על פעילותה למען חברה של כבוד, סבלנות וסובלנות וכן על פעילותה ברשתות החברתיות.

"יסמין" הוקמה בשנת 2006 במטרה לפעול לקידומן של נשים בעלות עסקים קטנים ובינוניים מכלל המגזרים בחברה הישראלית ולשילובן של נשים במשרות בכירות במשק הישראלי.

בכנס יסמין האחרון, בו לקחו חלק מגוון רחב של נשים בעלות עסקים קטנים ובינוניים, הוצגו נתונים מדאיגים בנוגע לחלקן של נשים בעולם העסקים הישראלי. נכון ל- 2016, רק 4% מהעסקים הקטנים והבינוניים במדינת ישראל נמצאים בבעלותן הבלעדית של נשים.

 כיראם בלעום, מנכ"ל עמותת יסמין, מקבלת פרס מיו"ר הכנסת

נשיאת העמותה, הגב' עופרה שטראוס:
"עסקים קטנים ובינוניים מהווים למעלה מ-98 אחוזים מהעסקים בישראל, ומעסיקים למעלה מ- 50 אחוזים מהמועסקים במגזר העסקי, אך למרות מרכזיותם במשק דרכם להצלחה מורכבת מאתגרים וחסמים רבים. במקרה של עסקים בבעלות נשים, הקשיים גדולים הרבה יותר והם ללא ספק מהווים פוטנציאל לא מנוצל שיאפשר לנשים לקחת חלק בכלכלת המדינה. על כן, כלכלה, בעיני, נבחנת באופן בו היא מטפלת בעסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשים, כיוון שהיא משלבת שני נדבכים מרכזיים ביותר במשק. מדינות שהשכילו לחזק עסקים אלו ולקבוע רכש קבוע מהם, מציגות שיפורים מובהקים במדדים״.

ח"כ קארין אלהרר נואמת בטקס הענקת פרס יו"ר הכנסת לעמותת יסמין

פרס יו"ר הכנסת לעמותת יסמין מסמל אבן דרך בפעילות הרבה הנעשית במסגרת העמותה במטרה לסייע לקידומן של נשים מכלל המגזרים לאייש משרות בכירות במשק הישראלי ולעודד נשים המבקשות לצאת לדרך עצמאית ולהקים עסק משלהן.

כיראם בלעום, מנכ"לית ומייסדת העמותה, נשאה דברים בטקס קבלת הפרס ואמרה:

"יסמין מוכיחה, הלכה למעשה, את התועלת הרבה הגלומה במודל של שילוב ידיים וכוחות, של שיתוף יהודים וערבים, של האפשרות להצטיין ולהוביל גם בפריפריה.

השיתוף כשלעצמו הוא מנוע ומנוף צמיחה עוצמתי ויעיל. שיתופי פעולה מחזקים לא רק את הבסיס הכלכלי של עסקים אלא מטפחים, מעצימים ומשביחים את ההון האנושי, או, בתרגום לעברית מדוברת ופשוטה, את בני האדם. הם מכוננים בסיס ליצירת מודל עסקי שמחזק את הנשים ואת הכלכלה גם יחד. הוא מוכיח את כוחן, את חיוניותן ואת השפעתן הניכרת של נשים על החברה ועל הכלכלה".

 

צילום: עופר עמרם

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס