פורטפוליו ועסקים

קבוצת שטראוס היא חברה בינלאומית המנהלת פורטפוליו של חמישה עסקי ליבה, המספקים מענה לשתי מגמות עולמיות מובילות – בריאות ואיכות חיים לצד פינוק והנאה.


שטראוס מנהלת ומפתחת את עסקיה במטרה להציע מגוון רחב של מותגי מזון ומשקאות איכותיים לכלל האוכלוסייה, המשווקים בערוצים מסחריים השונים. הקבוצה מעסיקה כ-14,000 עובדים ברחבי העולם, פעילה במעל 20 מדינות, ומפעילה 27 אתרי ייצור.


מחזור הפעילות של הקבוצה נאמד ב-7.6 מיליארד ש"ח בשנת 2015, כאשר 49% מתוכו הגיע מפעילות בינלאומית.


שטראוס מקיימת שיתופי פעולה עם מספר תאגידים רב-לאומיים מובילים, כגון Danone, PepsiCo, Haier, Virgin וקרן ההשקעות TPG Capital.


קבוצת שטראוס נסחרת במדד תל אביב 25, הכולל את החברות הציבוריות הגדולות בישראל, והשיגה דירוג אשראי AA+ מחברת מעלות, מקבוצת Standard and Poor's.

החברות שלנו

מקס ברנר

חברת מקס ברנר נוסדה בשנת 1996 כחנות שוקולד קטנה ברעננה. מהתחלה קטנה ואותנטית זו הגיעו הרעיון והתוכנית העסקית לשנות את הדרך בה צרכנים רואים, נוגעים וטועמים את חווית השוקולד, באמצעות "יצירת תרבות שוקולד חדשה ברחבי העולם". הדוגמא הממשית הראשונה לתרבות חדשה זו הופיעה עם פתיחת קונספט מקורי של שוקולד בר בסידני, אוסטרליה.

קבוצת שטראוס רכשה את מקס ברנר בשנת 2001, ומאז הרחיבה מקס ברנר את פעילותה באמצעות מינוף מעמדה כיחידה עסקית בשטראוס ההופכת את המותג שלה לגלובלי. בשנת 2003 פתחה מקס ברנר שוקולד ברים בישראל והרחיבה את הקונספט המשולב של מזון ושוקולד לארה"ב בשנת 2006.

מקס ברנר מנהלת שוקולד ברים ומסעדות – חלקם בבעלות מלאה ואחרים בזכיינות. כל סניף כולל חנות קמעונאית קטנה המציעה את מותג השוקולד הנמכר באריזות היצירתיות המוכרות שלה בעולם. למותג יש כיום 64 סניפים בעולם: 41 באוסטרליה, 8 בישראל, 5 בארה"ב, 1 בסינגפור, 5 ביפן, 2 ברוסיה, 1 בסיאול קוריאה ו-1 בסין.

רשת מקס ברנר הגיעה לראשונה לסין במאי 2016, עם השקת  הסניף הראשון של הרשת בבייג'ין. בסניף, שממוקם בקניון THE PLACE, אחד הקניונים הגדולים ברובע הפיננסי של העיר, מוגשות מנות הדגל המוכרות של רשת המסעדות וברי השוקולד ומוצעים בה לרכישה המוצרים המיוצרים במפעל המרכזי של מקס ברנר בבית שמש, אשר מיוצאים לכל העולם.

הסניף בסין ממשיך את התרחבות הרשת במזרח אסיה והוא הושק במקביל לפתיחת הסניף החמישי של מקס ברנר ביפן.

מפעל השוקולד של מקס ברנר בבית שמש מייצר ואורז את מותגי הפרלינים והבונבוניירות בעבודת יד, וכן את קרם הפרלין הידוע.

 

    

 

תחומי פעילות

איזורי פעילות

מותגים

חברי הנהלה

מיכאל (מייק) אבנר
מיכאל (מייק) אבנר
יו"ר

 

מייק הצטרף לקבוצת שטראוס (אז עלית תעשיות) בשנת 1994, ומכהן כסמנכ"ל בכיר, יועץ משפטי ראשי, מזכיר החברה וחבר הנהלה. מייק מכהן גם כיו"ר מקס ברנר אינטרנשיונל מנובמבר 2012. בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת תל אביב (1983), ולפני שהצטרף לשטראוס עבד כעו"ד במספר משרדי עורכי דין בישראל ובארה"ב. מייק פעיל במספר פרויקטים ציבוריים וחברתיים, ביניהם חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת חיפה, מייסד של "תוכנית השגרירים הצעירים" בבי"ס הריאלי בחיפה, ויו"ר "הפורום העסקי למניעת שוחד ושחיתות".

 

 

דייב פילרסקי
דייב פילרסקי
סמנכ"ל פעילות גלובלית

 

כסמנכ"ל הפעילות הגלובלית של מקס ברנר, דייב פילרסקי מופקד על ניהול הפעילות המקומית והבין-לאומית של רשת השוקולד ברים. במסגרת זו הוא אחראי על תקצוב וביצוע של כל האלמנטים הפיננסים של השוקולד ברים והמסעדות, ומנהל את התקשורת עם הזכיינים, מפתח את צוותי המזון והמשקאות וההדרכה, ועוד. לפני שהצטרף למקס ברנר, דייב עבד כמנהל הפעילולת האזורית של Le Pain Quotidien. במסגרת זו הופקד על 17 יחידות עם מכירות של למעלה מ-28 מיליון דולר. הנסיון המקצועי של דייב כולל מותגי מזון פופולארים כמו ה- The Cheesecake Factory. הוא בעל תואר ראשון בניהול בתי מלון, מסעדות והשוק המוסדי מאוניברסיטת פנסילבניה.

דבי מרלוז
דבי מרלוז
מנהלת משאבי אנוש

 

דבי היא שגרירה ותיקה של כל מה שקשור בשוקולד, מאז הכינה בראוניז שלושה שוקולדים בסופי שבוע בילדותה. כיום, כמנהלת משאבי אנוש במקס ברנר, היא תומכת בעמיתיה שגרירי השוקולד באמצעות ניהול תוכניות תגמול, שכר, הכשרה ופיתוח של צוותים, פיצוי עובדים, הדרכת בטיחות, יחסי עובדים, ניהול ביצועים, פיתוח ארגוני ועוד. לדבי ישנן יותר מ-10 שנות נסיון בניהול משאבי אנוש, ולפני מקס ברנר היתה מנהלת מ"א ב- Le Pain Quotidien. היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת Hofstra. היא בוגרת לימודי תעודה במשאבי אנוש מאוניברסיטת Pace, וחברה באגודה לניהול מ"א (SHRM).

כריספין פנגן
כריספין פנגן
מנהל הפיתוח

 

כריספין הצטרף למקס ברנר ביולי 2013 כמנהל פיתוח החברה והזכיינות שלה בעולם. הוא צבר שנים של נסיון רלבנטי ברשתות מסעדות ברחבי העולם, החל בפפסיקו, בה ניהל רכישות  ומיזוגים עבור טאקו בל, עד שעבר לחברה-בת של פפסיקו העוסקת ברשתות לסעידה מזדמנת וניהל את הקמתן של מסעדות Chevys . בחברת Yum! Brands כריס ניהל את פיתוח הזכיינות עבור KFC ופיצה האט באסיה, וחבר לשף סלבריטאי למען יצירת קונספטים במזון מהיר אסייתי בארה"ב. כריס היה גם סמנכ"ל פיתוח ברשת המסעדות Catalina,  ועד לאחרונה ברשת Johnny Rockets, בה הוביל מהלכי התרחבות לאסיה, אמריקה הלטינית והמזה"ת.