פורטפוליו ועסקים

קבוצת שטראוס היא חברה בינלאומית המנהלת פורטפוליו של חמישה עסקי ליבה, המספקים מענה לשתי מגמות עולמיות מובילות – בריאות ואיכות חיים לצד פינוק והנאה.


שטראוס מנהלת ומפתחת את עסקיה במטרה להציע מגוון רחב של מותגי מזון ומשקאות איכותיים לכלל האוכלוסייה, המשווקים בערוצים מסחריים השונים. הקבוצה מעסיקה כ-14,000 עובדים ברחבי העולם, פעילה במעל 20 מדינות, ומפעילה 27 אתרי ייצור.


מחזור הפעילות של הקבוצה נאמד ב-7.6 מיליארד ש"ח בשנת 2015, כאשר 49% מתוכו הגיע מפעילות בינלאומית.


שטראוס מקיימת שיתופי פעולה עם מספר תאגידים רב-לאומיים מובילים, כגון Danone, PepsiCo, Haier, Virgin וקרן ההשקעות TPG Capital.


קבוצת שטראוס נסחרת במדד תל אביב 25, הכולל את החברות הציבוריות הגדולות בישראל, והשיגה דירוג אשראי AA+ מחברת מעלות, מקבוצת Standard and Poor's.

החברות שלנו

מקס ברנר

חברת מקס ברנר נוסדה בשנת 1996 כחנות שוקולד קטנה ברעננה. מהתחלה קטנה ואותנטית זו הגיעו הרעיון והתוכנית העסקית לשנות את הדרך בה צרכנים רואים, נוגעים וטועמים את חווית השוקולד, באמצעות "יצירת תרבות שוקולד חדשה ברחבי העולם". הדוגמא הממשית הראשונה לתרבות חדשה זו הופיעה עם פתיחת קונספט מקורי של שוקולד בר בסידני, אוסטרליה בשנת 2000

קבוצת שטראוס רכשה את מקס ברנר בשנת 2001, ומאז הרחיבה מקס ברנר את פעילותה. בשנת 2003 פתחה מקס ברנר שוקולד ברים בישראל והרחיבה את הקונספט המשולב של מזון ושוקולד לארה"ב בשנת .2006

מקס ברנר מנהלת שוקולד ברים ומסעדות בבעלות מלאה בארה"ב ובזכיינות ביתר המקומות בעולם. כל סניף כולל חנות קמעונאית קטנה המציעה את מותג השוקולד הנמכר באריזות היצירתיות המוכרות שלה בעולם. למותג יש כיום 62 סניפים בעולם: 43 באוסטרליה, 8 בישראל, 3 בארה"ב, 5 ביפן, 2 ברוסיה, 1 בקוריאה

המוצרים של מקס ברנר מיוצרים ונארזים בעבודת יד במפעל השוקולד של מקס ברנר בבית שמש, ומשם מיוצאים לכל העולם באריזות המעוצבות הידועות.

    

 

תחומי פעילות

איזורי פעילות

מותגים

חברי הנהלה

מיכאל (מייק) אבנר
מיכאל (מייק) אבנר
יו"ר

מייק הצטרף לקבוצת שטראוס (אז עלית תעשיות) בשנת 1994, ומכהן כסמנכ"ל בכיר, יועץ משפטי ראשי, מזכיר החברה וחבר הנהלה. מייק מכהן גם כיו"ר מקס ברנר אינטרנשיונל מנובמבר 2012. בעל תואר במשפטים מאוניברסיטת תל אביב (1983), ולפני שהצטרף לשטראוס עבד כעו"ד במספר משרדי עורכי דין בישראל ובארה"ב. מייק פעיל במספר פרויקטים ציבוריים וחברתיים, ביניהם חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת חיפה, מייסד של "תוכנית השגרירים הצעירים" בבי"ס הריאלי בחיפה, ויו"ר "הפורום העסקי למניעת שוחד ושחיתות".

 

 

דייב פילרסקי
דייב פילרסקי
סמנכ"ל פעילות גלובלית

 

כסמנכ"ל הפעילות הגלובלית של מקס ברנר, דייב פילרסקי מופקד על ניהול הפעילות המקומית והבין-לאומית של רשת השוקולד ברים. במסגרת זו הוא אחראי על תקצוב וביצוע של כל האלמנטים הפיננסים של השוקולד ברים והמסעדות, ומנהל את התקשורת עם הזכיינים, מפתח את צוותי המזון והמשקאות וההדרכה, ועוד. לפני שהצטרף למקס ברנר, דייב עבד כמנהל הפעילולת האזורית של Le Pain Quotidien. במסגרת זו הופקד על 17 יחידות עם מכירות של למעלה מ-28 מיליון דולר. הנסיון המקצועי של דייב כולל מותגי מזון פופולארים כמו ה- The Cheesecake Factory. הוא בעל תואר ראשון בניהול בתי מלון, מסעדות והשוק המוסדי מאוניברסיטת פנסילבניה.

כריספין פנגן
כריספין פנגן
מנהל הפיתוח

 

כריספין הצטרף למקס ברנר ביולי 2013 כמנהל פיתוח החברה והזכיינות שלה בעולם. הוא צבר שנים של נסיון רלבנטי ברשתות מסעדות ברחבי העולם, החל בפפסיקו, בה ניהל רכישות  ומיזוגים עבור טאקו בל, עד שעבר לחברה-בת של פפסיקו העוסקת ברשתות לסעידה מזדמנת וניהל את הקמתן של מסעדות Chevys . בחברת Yum! Brands כריס ניהל את פיתוח הזכיינות עבור KFC ופיצה האט באסיה, וחבר לשף סלבריטאי למען יצירת קונספטים במזון מהיר אסייתי בארה"ב. כריס היה גם סמנכ"ל פיתוח ברשת המסעדות Catalina,  ועד לאחרונה ברשת Johnny Rockets, בה הוביל מהלכי התרחבות לאסיה, אמריקה הלטינית והמזה"ת.