עובדים מספרים

עובדי קבוצת שטראוס מספרים על העבודה בשטראוס ומתארים את הדרך שעשו מאז שהתחילו את עבודתם בקבוצה ועד היום.

אביטן אבי

מנהל אגף מעדנים במחלבה
אביטן אבי

הדרך שעברתי:

הרומן שלי עם המחלבה החל באקראי לפני 21 שנים. מיד עם הכניסה לאולמות היצור נוצר קליק בלתי מוסבר, מעין "אהבה ממבט ראשון". ללא שום היסוס הסכמתי לצאת למסע המשותף וקשרתי את גורלי עם שטראוס.

התחלתי את עבודתי כמפעיל מכונת אריזת יוגורט. תקופה קסומה זו הטביעה בי חותם, והתאפיינה בתחושה חזקה של שייכות למשפחת שטראוס מאז ועד היום. לאחר כחודש בעבודה נתבקשתי לעבור למחלקת ייצור יוגורט ע"מ לאייש תקן שהתפנה. עולם הייצור קסם לי מאוד, נשאבתי פנימה לתוך מערבולת של עבודה מאתגרת המשלבת אחריות ומחויבות גדולה.

האמון שאותו רחשו לי מנהליי איפשר לי לממש את מה שלא יכולתי בתנאים הכלכליים באותה תקופה, לצאת ללימודי הנדסאי מזון וכימיה במקביל לבניית הקן המשפחתי - את אם ילדיי, גאולה, הכרתי במסגרת העבודה במחלבה. הזיווג יצר עבורנו את אלמוג הבן ואופק הבת, שני ילדים מדהימים ומוכשרים!

השילוב של לימודים מורכבים עם תפקיד מאוד מאתגר איפשר לי להתקדם מקצועית וחברתית, ולשמחתי השכר להשקעה הגיע מהר, ומוניתי לתפקיד מנהל מחלקת ייצור פודינג, תפקיד אותו מילאתי למעלה מחמש שנים עד המעבר למחלבה החדשה באחיהוד.

לשמחתי הייתי חבר ושותף מוביל בהקמת האגף במחלבה החדשה , בה מילאתי קרוב לעשור את תפקיד הטכנולוג.

לאות הוקרה על תפקודי במהלך התקופה בטכנולוגיה, קיבלתי פעמיים תעודות הוקרה על הצטיינות.

בשנת 2006 יצאתי בתמיכת החברה ללימודי ערב לתואר ראשון במנהל עסקים. עם סיום הלימודים ובתזמון מושלם מבחינתי, נפתח מכרז לתפקיד מנהל אגף מעדנים, ולאחר תהליך מיון מוניתי לתפקיד זה.

בירכתי על ההזדמנות והייתי גאה לסגור מעגל - מתפקיד מפעיל בקווים בתחילת הדרך עד לניהול האגף כיום.

במקביל לניהול האגף מזה כשלוש וחצי שנים אני  חבר בהנהלת המחלבה, בה חברי ההנהלה מנהלים יחדיו בנחישות, מקצועיות ושותפות מלאה את ספינת הדגל של קונצרן שטראוס.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

עבורי שטראוס מעבר להיותו מקום פרנסה, מהווה בית שני . במרכז העשייה שלי עומדת האחריות על פרנסתם של יותר מ-80 משפחות.

האחריות הניהולית מחייבת ומדרבנת אותי לקום כל בוקר עם מוטיבציה ורצון לעשות הכל כדי לעזור לחבריי להניע בצורה מיטבית את גלגלי העשיה.

אני מקווה ומאמין שתהליך ההתפתחות שלי בחברה עדיין לא הגיע למיצוי ואמצא את עצמי בעיתוי הנכון ממשיך להתקדם ולתרום להצלחת החברה .

ברוך גלנטי

ר"צ ייצור הזמנות אתר צריפין
ברוך גלנטי

הדרך שעברתי:

 התחלתי לעבוד בשטראוס בחודש ינואר 2005 כמלקט. לאחר שנתיים עברתי לתפקיד מלגזן, אותו מילאתי במשך שנתיים נוספות ולאחר מכן עברתי לתפקיד קלדן שירות.

בזמן זה קיבלתי מלגה משטראוס והתחלתי לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, אותם אני מסיים בימים אלה.

באפריל 2011 קודמתי לתפקיד ר"צ מלגזנים וכיום אני ממלא תפקיד של ר"צ מלקטים באתר צריפין.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

לעבוד בשטראוס זה לעבוד בבית. משפחה חמה שמחבקת את עובדיה, יש בה הרבה הזדמנויות ללמוד להתפתח ולהתקדם, ואני שמח על כך שאני חלק מהמשפחה הזאת.

ליזי בית-עדה

מנהלת תחום חבילות שי ובונבוניירות
ליזי בית-עדה

הדרך שעברתי:

דרכי בשטראוס החלה לפני כ-11 שנים.

את תפקידי הראשון ביצעתי כמזכירה במחלקת השיווק של יחידת הממתקים (לימים תענוג והנאה).

כעבור כארבע שנים הבעתי נכונות להתקדם ולהתפתח ומשם המסלול היה מרתק:

כיהנתי שנתיים כעוזרת שיווקית במטה היחידה העסקית, לאחר מכן מילאתי במשך ארבע שנים את תפקיד מנהלת פרויקטים שיווקיים ופרויקטים במטה החדשנות, וכיום, במשך כשנה, אני מנהלת את תחום חבילות שי ובונבוניירות בחטיבת תענוג והנאה.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

שטראוס בשבילי זו משפחה.

משפחה אהובה וענפה שנמצאת ברחבי הארץ וברחבי העולם כולו.

לעשות קניות בסופר ולהתחיל לסדר את מוצרי שטראוס על גבי המדפים.... זו אהבה אמיתית

להגיע לעבודה עם חיוך ולצאת עם חיוך וסיפוק של עשיה זה לא דבר ברור מאליו.... ולשמחתי, בשטראוס זה אפשרי.

אבי כהן

מנהל תפעול שוק פרטי
אבי כהן

הדרך שעברתי:

התחלתי את דרכי המקצועית בחברת שטראוס עוד בימים שנקראה חברת עלית המיתולוגית לפני ב-18 שנה. כאשר הגעתי לחברה כעובד זמני בלבד לכמה חודשים לאגף הלוגיסטיקה בסניף באר שבע, הצמידו אותי למערך חבילות שי לקראת חג ראש השנה ובו עבדתי כחודשיים.

בסיום התקופה הוצע לי להשאר כעובד מן המנין בלוגיסטיקה, קיבלתי החלטה להישאר בחברה ולנסות להתקדם בסולם התפקידים. לאחר שנתיים, הוצע לי לעבור לתחום המכירות ולהיות ונסל בשוק הפרטי.

ראיתי בכך הזדמנות גדולה ואפשרות להתפתחות במישור האישי והמקצועי. במקביל עברתי הכשרות רבות בתחום המכירות שעזרו לי להתמקצע בתחום.

את תפקידי כונסל ביצעתי כשלוש שנים ואחריו עברתי להיות מדריך ונסלים ובשלב מאוחר יותר הייתי פריסל בשוק הפרטי במשך כשנתיים. במקביל נפתח ערוץ הפלטיניום בחברה - מדובר בערוץ חדש שהוקם ולקחו אותי כפיילוט בערוץ. תחום העיסוק של הערוץ היה בנייה והקמה של מערך הלקוחות  הגדולים. מצאתי אתגר גדול בתפקיד המאפשר לי להיות מנהל קו נציגות בערוץ. במסגרת תפקידי, הייתי אחראי על מערך של כ-40 נציגויות מכל איזור הדרום שעבדו בנקודות השונות. בתקופת עבודתי כמנהל קו נציגות בערוץ קיבלתי הוקרה כעובד מצטיין.

במהלך עבודתי בערוץ הפלטיניום יצאתי ללימודים מטעם החברה ועברתי הכשרה בתחום קורס פיתוח מנהלים, הודות לכך, מאוד התמקצעתי ומיד בסיום התפקיד הוצע לי לנהל את מוקד לקוחות הטלסל שהוקם בצריפין וכמו כן לנהל את מערך הונסלים בכל רחבי הארץ. מילאתי תפקיד זה במשך כשנה ולאחר שהמוקד מוזג עם תחום רחב יותר, עברתי  להיות מנהל מכירות באיזור גוש דן  - תפקיד הכולל ניהול מערך המכירות וניהול צוות, אשר ביצעתי במשך 6 שנים. בסיום התפקיד התמודדתי במרכז לתפקיד מנהל תפעול של השוק הפרטי ונכון לעכשיו אני מחזיק במשרה זו.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

שטראוס עבורי היא דרך חיים ובית. אני חש גאה להיות חלק מהחברה המתפתחת .

התחלתי את דרכי בשנות העשרים המוקדמות בחיי ומאז עברו כבר 18 שנה בהן עברתי כברת דרך ארוכה.

במהלך השנים  נפתח לי חלון הזדמניות בכל הנושא המקצועי, עברתי הכשרות וסדנאות שהעצימו אותי הן במישור המקצועי והן במישור האישי. במהלך השנים הושקע רבות בתחום החברתי בעבודה - החברה לא חסכה בזמן ומשאבים ע"מ לייצר לנו את התנאים והסביבה הראויים לעבודה, ובשל כך הפכנו להיות עובדים טובים יותר ומאוד מחוייבים ברמה האישית לחברה.

כהן-רופא לינדה

מנהלת מחלקה כלכלית, קבוצת שטראוס
כהן-רופא לינדה

הדרך שעברתי:

למעשה תמיד רציתי להגיע לשטראוס... עוד בזמן שעבדתי בסומך חייקין כמבקרת חיצונית היעד שלי היה להיות בצוות הביקורת של שטראוס. חיכיתי מספר שנים ובסוף זה קרה . החלפתי לחופשת לידה (לתקופה של כחצי שנה) את המנהלת של התיק מטעם סומך חייקין ובסופו של דבר זאת לא הייתה החלפה זמנית, נשארתי באופן קבוע בתיק.

במהלך עבודתי כמבקרת חיצונית מטעם סומך טסתי לרוסיה (בשלבי ההקמה ב 2008) ואחרי מפגש עם מנהלת הכספים, הבנתי שאבן הדרך הבאה עבורי היא לעבוד  בשטראוס – שם אף פעם לא משעמם.

ואכן זה קרה לפני כ4.5 שנים, כאשר הגעתי לשטראוס כמנהלת הדיווח של חברת הקפה.

ההתחלה הייתה קשה – להקים יחידת דיווח, לבנות קשרים עם חברות הקפה בעולם, להרים דוח כספי מאוחד, לסייע בהטמעת ה-SOX  בחברות-הבת, לסייע בהרמת מערכת חדשה לאיחוד. זה אולי נשמע קשה, אבל נהניתי מכל שלב ושלב ומכל אתגר מקצועי.

אבל לא פחות מהפן המקצועי, אני שמחה שרכשתי חברים טובים לחיים בישראל, ברזיל, רוסיה, רומניה, פולין  הולנד ושוויץ – למעשה כל האנשים היקרים שעובדים בחברת הקפה.

במהלך התקופה קיבלתי תעודת הוקרה כעובדת מצטיינת – תעודה שמקנה לי המון גאווה וסיפוק.

לאחר כ-3 וחצי שנים קודמתי לתפקיד חשבת הקפה עם תחומי אחריות שונים ומגוונים כאשר לאחר מספר חודשים בתפקיד החדש החלטתי להתמודד על תפקיד מנהל המחלקה הכלכלית של שטראוס גרופ (כשהייתי בהיריון בחודש תשיעי) תפקיד אותו התחלתי למלא בחודש האחרון ומהווה עבורי עולם חדש ויציאה לדרך חדשה ושונה.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

שטראוס עבורי זאת אהבה גדולה, האדרנלין שמסעיר וממלא. בית חם מלא בהרבה חברים ואנשים טובים. לעבוד בשטראוס זה עבורי מקור לגאווה ענקית ומשהו להוקיר עליו.

בשטראוס הקמתי משפחה, הכרתי את בעלי דרך הצוות של שטראוס מטעם סומך חייקין, התחתנתי ממש כמה חודשים לאחר שהגעתי לחברה ונולדו לי שתי בנות שחוות איתי ביחד את שטראוס עוד מהרחם.

בשטראוס השמיים הם הגבול, בהיבט האישי והדאגה לפרט, בתחום המקצועי, ובהיבט העסקי המעניין של החברה.

אנה לבדב

מנהלת פיתוח אפליקציות ניהול לקוחות
אנה לבדב

הדרך שעברתי:

הגעתי לשטראוס מים (תמי 4 דאז) בשנת 2003, באותה תקופה הייתה נפילה בשוק בתחום המחשבים, פוטרתי מהחברה הקודמת בה עבדתי שהייתה על סף פשיטת רגל. התחלתי בתפקיד מתכנתת CRM בכלי פיתוח מג'יק. שבוע אחרי שהתחלתי לעבוד עזב מנהל מערכות המידע. זאת ועוד המתכנת נסע לחו"ל, כך שהנחיתה הייתה ישר למים. עבדתי הרבה עם משתמשי המפתח וזה מה שעזר לי להיכנס לעניינים. למעשה, אנשים זה מה שעזר לי להיכנס לתפקיד. לא היו הדרכות על גבי הדרכות כמו היום. אני אפילו זוכרת את המשתמשת הראשונה שהתקשרה אליי שאמרה שהמחולל נפל.

ישבתי עם המשתמשים ולמדתי את התקלות. משתמשים היו מסבירים לי מה התהליך ומה המערכת צריכה לדעת לעשות ולמדתי יחד איתם. והם היו מאוד מאוד נחמדים. הם הבינו שאני לא באה כדי לנג'ס אלא כדי לעזור. והם עזרו לי לעזור להם.

אקשן לא היה חסר ועד היום לא חסר. ואלו שתי הסיבות שבגללן אני עדיין כאן:  הראשונה זה האקשן, הלמידה המתמדת, האתגר, הפרויקטים;

והשנייה זה אנשים.

וזה לא מובן מאליו ולא אופייני, בתחום המחשבים, להישאר עשור באותה חברה.

כשהגעתי, המחלקה מנתה 6 עובדים. בחברה כולה סביב 150-180 עובדים. מנהלת מע' מידע גייסה מהנדס נוסף. אך המחלקה באמת החלה לגדול, עם החלפת מע' הCRM – כשהגיע הסיבל.

כעבור 3 שנים בחברה קיבלתי דרג והתפקיד שלי אז היה מנהלת תחום פיתוח. היינו בזמנו 3 מנהלי תחום בחברה. הפעילות התרחבה, הוכנסו מערכות חדשות, התחלנו לבנות מערכת דוחות BI, לבנות מע' ממשקים.

ואז הגיעו גם עובדים חדשים כי לא יכולתי כבר לעשות הכל לבד- את כל הפעילות והפיתוחים שהחברה דרשה- אז קיבלתי צוות וגם נעזרתי בספקים. השיא היה שנה שעברה כשהקימו מערכת באנגליה, אז צוות הפיתוח שתחתיי מנה 16 עובדים סה"כ.

מבחינת ניהול, בשבוע הראשון הייתי כפופה למנהל מע' מידע שעזב שבוע אחרי שהגעתי. אח"כ שנתיים הייתי תחת מנהלת מע' מידע אחרת ובשנים האחרונות תחת מנהל מע' מידע שהגיע בזמנו לתפקיד מתכנת פריוריטי וניהול פרויקטים ולימים מונה להיות מנהל מע' מידע.

 

מה זה בשבילי לעבוד בשטראוס מים?

אני לא מרבה לומר "הצוות הוא המשפחה שלי" או "שטראוס מים היא המשפחה שלי". לא מאוד אוהבת שמשתמשים במונח הזה כל הזמן במקום העבודה, כי משפחה גרעינית יש- בעל וילדים. אבל אם לקחת בחשבון ש-9-10 שעות ביממה אני פה, אז כן, הצוות הוא המשפחה שלי. ואני דואגת להם כמו לילדים שלי, חשוב לי שיהיה להם נוח וטוב ונחמד ומעניין. אני עושה כל מה שאני יכולה כדי "לקשור" אותם למקום הזה אך במידה שאחד העובדים מרגיש מיצוי, רוויה, תסכול, שעמום וכדומה תמיד אעודד אותם להתקדם ואף אעזור להם ואדחוף אותם להתקדם בתוך החברה. אני גם יודעת שבהמשך הם ישמרו על האינטרסים שלי ויגבו אותי.

החברה בשבילי היא מקום שטוב ונוח לי בו, כל עוד יש אקשן והתמקצעות ואנשים וסביבה טובה וצוות. עם 98% מהלקוחות/ספקים/פרטנרים/משתמשים, נוח לי וטוב לי.

דריו ארדיטי

מנהל תחום שרשרת, תפעול וכספים ב-IT, מטה הקבוצה.
דריו ארדיטי

הדרך שעברתי:

גורלי נקשר בשטראוס לפני כ- 15 שנים כשהתקבלתי למפעל הסלטים בכרמיאל כמלגזן ומחסנאי.

מיד התאהבתי בעשייה בתעשייה ולכן יצאתי ללימודי תעשיה וניהול לתואר הנדסאי ואח"כ לתואר ראשון בהנדסה. בתום הלימודים התקבלתי לתפקיד איש תפ"י ולאחר כמה שנים קודמתי לתפקיד מנהל תפ"י במפעל.

זו הייתה תקופה מדהימה, המאופיינת בעבודה עם ממשקים מרובים, וככל שהזמן עבר כך התפקיד מצד אחד נהיה מורכב יותר ומצד שני מהנה ומלמד יותר.

ב- 2006 עברתי לחטיבת ה- IT בתפקיד מיישם SAP ושולבתי בפרויקט "יחד" (לאיחוד מערכות המידע של עלית ושטראוס). המעבר היה יחסית פשוט כי חבריי לחטיבה עזרו לי להיכנס לתפקיד, ולאחר שנתיים קודמתי לתפקיד ראש צוות יישומים. במסגרת הזו הייתי מעורב בהרבה פרויקטים ארגוניים בפן התהליכי ויישומי בארץ וכן באתרים שלנו בחו"ל.

לאחר קדנציה מאוד מעניינת כראש צוות, מוניתי לשמש כמנהל תחום וחבר בהנהלת מ.מידע.

בפן האישי אני יכול לומר שבעצם את דרכי בשטראוס התחלתי כרווק שמחפש את דרכו ולאורך השנים למדתי, התחתנתי, בניתי בית והרחבתי את התא משפחתי עם לידת שלושת ילדיי.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

בעיניי, לעבודה בשטראוס יש משמעות מעבר להיותה מקום עבודה וזה מתחיל ב DNA המיוחד של האנשים שנקלטים לחברה, דרך החוויה המשותפת בעבודה ובכלל בעצם היותו של הארגון כאחד מבתי הספר הטובים ביותר לניהול ולהתפתחות אישית.

תמיד שואלים אותי חבריי מחוץ לחברה "לא נמאס לך?". התשובה היא חד משמעית "לא!".

את האינטראקציה הבינאישית, היכולת לתרום, העניין והמגוון שיש בשטראוס לא ניתן למצוא ברוב המקומות.

גיורא בר דעה

משנה למנכ"ל
גיורא בר דעה

שנת לידה: 1953
השכלה: תוכנית המנהלים, ביה”ס למנהל עסקים, אוניברסיטת הרווארד (2000); תואר ראשון, מדעי הרוח, אוניברסיטת תל אביב (1984).
תפקידים קודמים: מנכ”ל, שטראוס ישראל (03-07); מנכ”ל, עלית ישראל (01-03); מנכ”ל, עלית - מכירות ולוגיסטיקה (1996-2000); מנכ”ל, כפר המכביה
(1993-1996); מנהל משאבי אנוש, תדיראן (1981-1991).

איה הלפרין

ראש תחום משאבי אנוש, מטה שטראוס מים
איה הלפרין

בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותקשורת, במסלול האקדמי המכללה למנהל ותואר שני בייעוץ ארגוני, הפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב.

בתפקידיה הקודמים שימשה כיועצת השמה ב"גולדמן מיון והשמה".

דאג פירסון

סמנכ"ל שרשרת אספקה ומערכות מידע
דאג פירסון